Muž na jihu Moravy převážel přes 1600 litrů vína, zabavili mu ho celníci

Velké Pavlovice - Muž na Břeclavsku převážel přes 1600 litrů vína. Jelikož na ně neměl daňový doklad, zboží zabavili celníci. Přeprava zboží, které je zatíženo spotřební daní, musí na území ČR splňovat podmínky dané zákonem. Řada lidí si ale neuvědomuje, že se to netýká pouze přepravy v rámci podnikání, ale i přepravy pro jejich osobní spotřebu.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Korkové zátky jsou notoricky známé a nenahraditelné, přesto je vytlačují plasty
doporučujeme

Muže z jižní Moravy zastavili celníci nedaleko Velkých Pavlovic koncem minulého týdne. V dodávce vezl 1638 litrů tichého vína. "Ve chvíli, kdy ho zastavila hlídka celníků, muž nebyl schopen doložit jakékoliv doklady o nákupu či prodeji a ani potřebné přepravní doklady," uvedla mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková. Doplnila, že veškeré víno proto celníci zajistili a pravděpodobně bude rozhodnuto o jeho propadnutí.

Pravidla pro přepravu zboží, které je zatíženo spotřební daní, neplatí jen pro podnikatele. Týkají se i zboží pro osobní spotřebu. Jde o tabák a tabákové výrobky, lihoviny, víno, pivo a minerální oleje, které mohou být bez daňového dokladu přepravovány jen v omezeném množství. U cigaret jde o 800 kusů, dále o kilogram tabáku ke kouření, také o 110 litrů piva, o 10 litrů konečných výrobků lihovin. U vína jde o množství 90 litrů, z toho u šumivých vín o 60 litrů.

"K většímu množství je potřeba mít patřičný doklad o nákupu," uvedla mluvčí. Jinak se podle ní dotyčný vystavuje riziku postihu ve formě zajištění a propadnutí zboží a navíc ještě doměření spotřební daně. 

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči stále bojují s požárem skládky na Pardubicku, na místo dorazil bagr

17.02.2020 14:39 Aktualizováno Úplné uhašení požáru skládky ve Zdechovicích na Pardubicku potrvá nejspíš ještě několik dní. Požár…

Zeman čelí kritice. Nedbá o důstojnost úřadu, zlobí se Češi

17.02.2020 14:06 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman je podle většiny Čechů v kontaktu s občany a zná jejich problémy, plní také…

"Kabelkový zloděj" odsouzen. Zákeřně přepadal ženy, jednu vláčel po zemi

17.02.2020 14:03 Za čtyři loňská loupežná přepadení starších žen v Olomouci si dvaatřicetiletý Michal Vymazal odpyká…

Cizinci se hrnou. V Česku jich žije stále víc, ukazuje statistika

17.02.2020 13:06 V loňském roce pobývalo v Česku 595.881 cizinců s trvalým nebo přechodným pobytem, meziročně o 28…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama