Co vám hrozí, když nevyzvednete dítě ze školky včas?

Stát se to může každému. Nestíháte vyzvednout své dítě ze školky kvůli dopravní zácpě, prodlouženému jednání nebo nečekanému úrazu. Praktiky, které převládaly za našich mladých let, jsou ale ty tam. Dnes s sebou nevyzvednuté dítě přináší o mnoho komplikací více, než dříve.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Důvody, proč nestíháte své dítě vyzvednout ze školky, mohou být různé. Může se například stát, že se jeden z rodičů zasekne v zácpě a do školky nestihne dojet včas. Není ale výjimkou, že se rodiče špatně domluví a dítě nevyzvedne ani jeden. Nebo milion dalších důvodů, které vám znemožní přijet do školky včas.

Dříve se tato situace řešila o poznání klidněji. Pracovníci školky se snažili dovolat rodičům, dítko odvedli k rodičům do práce nebo si jej vzali na chvíli k sobě domů. Tak či tak jsou všechny tyto praktiky pryč, dneska mají pedagogové jinou povinnost - kontaktovat policii.

Nemusí to být nutně první číslo, které vytočí. Pokud se ale nepovede pracovním dovolat vám, moc na výběr nemají. Dítě bez doprovodu zákonného zástupce nebo rodiče nesmí opustit areál školky, a proto dříve užívané praktiky nepřipadají v úvahu.

Zaměstnanec školky tak v případě vaší nedostupnosti může zavolat sociální pracovníky, nebo již zmíněnou policii. Ta se vás bude pokoušet zkontaktovat také, pokud neuspěje, je nutné nalézt zařízení, které se o dítě přes noc postará. 

V tu chvíli ale už mají rodiče velký problém. Nejen že je čeká vysvětlování na policii, ale také návštěva úřadu sociálního zabezpečení. Může se ale stát i to, že si dítě rodič nevyzvedne ani druhý nebo následující dny, například kvůli těžkému úrazu.

V tu chvíli by ale už policie měla být informována o tom, co se vám stalo, a vašeho potomka umístit k nejbližším příbuzným nebo přechodně do některého ze zařízení, které se specializuje na péči o děti.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Roma Pride: Akce bude proti anticikanistickým lžím Zemana, oznámili…

21.10.2018 22:05 Aktualizováno Účastníci letošního pochodu romské hrdosti Roma Pride vystoupí proti anticikanistickým výrokům…

Jak Češi vnímají rozpad Rakouska-Uherska? Tyto odpovědi vás možná zaskočí

21.10.2018 20:40 Sedm z deseti Čechů vnímá rozpad Rakouska-Uherska před 100 lety pozitivně. Opačný názor na událost,…

Český obrozenec, na kterého historie zapomněla. Pohřeb měl na Štědrý den

21.10.2018 20:35 Aktualizováno Známými českými obrozenci (či národními buditeli) byli například František Palacký, Josef Dobrovský…

Seniorka na kole se srazila s traktorem, zemřela na místě

21.10.2018 19:51 U Katovic na Strakonicku zahynula dnes podvečer sedmasedmdesátiletá cyklistka, která se srazila s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama