Co vám hrozí, když nevyzvednete dítě ze školky včas?

Stát se to může každému. Nestíháte vyzvednout své dítě ze školky kvůli dopravní zácpě, prodlouženému jednání nebo nečekanému úrazu. Praktiky, které převládaly za našich mladých let, jsou ale ty tam. Dnes s sebou nevyzvednuté dítě přináší o mnoho komplikací více, než dříve.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Důvody, proč nestíháte své dítě vyzvednout ze školky, mohou být různé. Může se například stát, že se jeden z rodičů zasekne v zácpě a do školky nestihne dojet včas. Není ale výjimkou, že se rodiče špatně domluví a dítě nevyzvedne ani jeden. Nebo milion dalších důvodů, které vám znemožní přijet do školky včas.

Dříve se tato situace řešila o poznání klidněji. Pracovníci školky se snažili dovolat rodičům, dítko odvedli k rodičům do práce nebo si jej vzali na chvíli k sobě domů. Tak či tak jsou všechny tyto praktiky pryč, dneska mají pedagogové jinou povinnost - kontaktovat policii.

Nemusí to být nutně první číslo, které vytočí. Pokud se ale nepovede pracovním dovolat vám, moc na výběr nemají. Dítě bez doprovodu zákonného zástupce nebo rodiče nesmí opustit areál školky, a proto dříve užívané praktiky nepřipadají v úvahu.

Zaměstnanec školky tak v případě vaší nedostupnosti může zavolat sociální pracovníky, nebo již zmíněnou policii. Ta se vás bude pokoušet zkontaktovat také, pokud neuspěje, je nutné nalézt zařízení, které se o dítě přes noc postará. 

V tu chvíli ale už mají rodiče velký problém. Nejen že je čeká vysvětlování na policii, ale také návštěva úřadu sociálního zabezpečení. Může se ale stát i to, že si dítě rodič nevyzvedne ani druhý nebo následující dny, například kvůli těžkému úrazu.

V tu chvíli by ale už policie měla být informována o tom, co se vám stalo, a vašeho potomka umístit k nejbližším příbuzným nebo přechodně do některého ze zařízení, které se specializuje na péči o děti.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předzvěst 17. listopadu 1989: Komunisté chtěli zničit Stromovku, lidé se…

12.11.2019 08:49 Praha zažila během roku 1989 řadu protirežimních vystoupení, mezi nejvýraznější patřily akce…

Záhadné zmizení Čechů v Albánii. Stali se oběťmi obchodníků s orgány?

11.11.2019 17:58 Spisovatel Josef Habas Urban tvrdí, že tři čeští studenti ztracení v roce 2001 během společné…

Církev a hasiči se přou kvůli kostelu v Gutech, biskupství nechce ustoupit

11.11.2019 17:55 Aktualizováno Spor moravskoslezských hasičů a církve kvůli protipožárnímu zabezpečení stavby repliky kostela v…

Stav jednoho zraněného z Explosie se zlepšil, další stále bojuje o život

11.11.2019 14:54 Žádná ze čtyř komisí, které vyšetřují požár a výbuch ve státním podniku Explosia v Pardubicích,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama