Provoz na trati u Tlumačova přerušil požár, na Svitavsku hoří seník

Tlumačov (Zlínsko) - Železniční dopravu mezi Hulínem na Kroměřížsku a Tlumačovem na Zlínsku dnes odpoledne přerušil požár. Hořela tráva u trati. Příčina požáru zatím není známa.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Hlášení o požáru u trati v Tlumačově dostali hasiči v 15:15. "Požár se poté šířil dál, má asi tři kilometry na délku," řekl mluvčí hasičů Pavel Řezníček

Oheň se místy rozhořel do šířky 20 až 30 metrů. 

Požár byl podle něj kolem 17:00 již lokalizován. Doprava byla obnovena po 17:00, vyplývá z údajů na webu Českých drah.

Na místo bylo povoláno 12 jednotek ze Zlínského kraje, další z Olomouckého kraje. "Celkem bylo na místě asi 15 kusů techniky," uvedl Řezníček. 

Hoří také v Opatovci na Svitavsku. hasiči se asi od 14:30 pokoušejí zvládnout požár velkokapacitního seníku. Na místě se již vystřídalo 17 hasičských jednotek, střecha objektu se zřítila. Hasiči musejí ochlazovat kravín v těsné blízkosti seníku a silážní věž, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

"Bylo zřízeno čerpací stanoviště z nedalekého rybníka. Pomocí nakladače jsou nyní vyváženy ohořelé balíky slámy a sena do silážní jámy a následně prolévány vodou," uvedla Horáková.

Pro obrovský žár se hasiči k požáru nemohou dostat. K likvidaci nasadili i výškovou techniku. Velitel zásahu nechal na místo přivolat i vrtulník, který však nepřiletěl, protože ve stejné době zasahoval u jiného požáru. Silnice v místě musela být uzavřena. Oheň zatím nebyl lokalizován.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Lysé nad Labem hoří výrobní hala, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu

15.10.2018 21:50 Aktualizováno V Lysé nad Labem na Nymbursku hoří zhruba od 19:00 výrobní hala společnosti Kovona, která vyrábí…

Korespondenční volby? Většina Čechu by byla pro, ukázal průzkum

15.10.2018 19:45 Tři čtvrtiny Čechů by umožnily volit korespondenčně krajanům v zahraničí i těm, kteří v době voleb…

Aktivisté stále okupují Kliniku, SŽDC na ně chce poslat exekutora

15.10.2018 19:34 Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) požádá exekutora o vyklizení budovy bývalé plicní kliniky v…

Lesní požár na Liberecku je pod kontrolou. Hašení ještě potrvá, vrtulník…

15.10.2018 16:05 Aktualizováno Hasičům se podařilo dnes odpoledne lokalizovat požár bukového lesa u Raspenavy na Liberecku. S…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama