Překladiště odpadů v Jablonci zachvátil v noci požár, škoda 10 milionů

Jablonec nad Nisou - Škoda po nočním požáru v Horní Proseči v Jablonci nad Nisou se vyšplhala na deset milionů korun. V pátek večer tam začala hořet hala s uskladněnými plasty i komunálním odpadem. Přestože je sběrný dvůr nedaleko husté zástavby, obyvatele nebylo nutné evakuovat.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Požár byl nahlášen v pátek ve 21:00. "Počasí nám přálo, všechno stoupalo nahoru, informovali jsme obyvatele, aby zavřeli okna a zbytečně nevětrali," řekl řídicí důstojník jabloneckých hasičů David Patrman. Koncentrace škodlivin nedosáhla takové úrovně, aby bylo nutné povolat laboratoř.

Hořelo v hale o rozměrech zhruba 40 krát 16 metrů. Hasiči nasadili šest proudů a použili smáčedlo, aby oheň uhasili co nejdříve. Lokalizovat se ho podařilo ve 23:38. S dohašením pomáhal nakladač, který odpady vyvážel. Hasiči je prolévali vodou. 

Sběrný dvůr a překladiště v Horní Proseči je blízko obytné zástavby, nevyhovuje z kapacitních ani logistických důvodů. Radnice chce proto zpracování odpadu přesunout do areálu bývalé teplárny na Brandlu, který patří městské společnosti Jablonecká energetická. V této lokalitě nejsou žádné obydlené domy, jejichž obyvatelům by mohla projíždějící auta s odpadem vadit tak, jako je tomu v Proseči. Náklady na projekt se odhadují na 48 milionů korun, rozložen by měl být do několika let.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Beskydech spadla paraglidistka, rozjela se komplikovaná záchranná akce

19.10.2018 18:32 Aktualizováno Čtyřicetiletá paraglidistka se dnes dopoledne zřítila a dopadla do větví vysokého smrku pod špičkou…

Kam zmizely miliony z advokátní úschovy? Případ Jana Bacílka se vrací ke…

19.10.2018 13:51 Případ kladenského advokáta Jana Bacílka, který čelí obžalobě ze zpronevěry několika milionů korun…

Gang cizinců ovlivňoval povolení pobytu v ČR. Policie při raziích zabavila…

19.10.2018 12:47 V kauze ovlivňování žádostí o povolení k pobytu v Česku policisté zajistili při domovních…

Udávání estébákům? U soudu Srpa s Hutkou je dusno, padají ostrá slova

19.10.2018 12:12 Aktualizováno Soud dnes začal projednávat spor bývalého předsedy Jazzové sekce Karla Srpa a písničkáře Jaroslava…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama