Na Liberecku hořel les. Hasiči místo hlídají, požár se mohl jen schovat

Liberec - Mezi Křižany a Hamrem na Jezeře na hranici okresů Liberec a Česká Lípa dnes hořel les o rozloze zhruba půl hektaru. Po 17:00 byla ohlášena likvidace, místní hasiči dál prostor kontrolují.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Požár byl nahlášen dnes krátce před polednem. Hořelo v oblasti bývalých uranových dolů. "Prostor jsme zkontrolovali termokamerami. To ložisko ale může být tak hluboko pod kořeny, že ho termokamera neodhalí. Hodně nám to pomůže, ale v takovýchto případech není stoprocentní," uvedl řídicí důstojník libereckých hasičů Petr Štajnc. 

"K požárům ve volné přírodě vyjíždíme dvakrát častěji než v minulých letech. Tyto požáry jsou nevyzpytatelné, šíří se hodně rychle. Když hoří v lese hrabanka, není to možná na první pohled vidět, ale jak prohořívá kořenový systém, požár se může schovat a může se za den objevit třeba někde úplně jinde," řekla již dříve mluvčí hasičů Pavlína Bílková. 

Vojenský lesní úřad zakázal 3. srpna kvůli nebezpečí požárů zákaz vstupu do vojenských lesů v oblasti Hamru na Jezeře a Hradčan na Českolipsku a také Dolní Krupé na Mladoboleslavsku. Zákaz vstupu platí do konce srpna, ale nevztahuje se na turistické cesty, cyklostezky a cyklotrasy. Na Českolipsku je až do odvolání zakázáno rozdělávat ohně a odhazovat hořící nebo doutnající předměty ve volné přírodě, pálit klestí a zbytky po těžbě na lesních pozemcích. Nesmí se pořádat ohňostroje.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Beskydech spadla paraglidistka, rozjela se komplikovaná záchranná akce

19.10.2018 18:32 Aktualizováno Čtyřicetiletá paraglidistka se dnes dopoledne zřítila a dopadla do větví vysokého smrku pod špičkou…

Kam zmizely miliony z advokátní úschovy? Případ Jana Bacílka se vrací ke…

19.10.2018 13:51 Případ kladenského advokáta Jana Bacílka, který čelí obžalobě ze zpronevěry několika milionů korun…

Gang cizinců ovlivňoval povolení pobytu v ČR. Policie při raziích zabavila…

19.10.2018 12:47 V kauze ovlivňování žádostí o povolení k pobytu v Česku policisté zajistili při domovních…

Udávání estébákům? U soudu Srpa s Hutkou je dusno, padají ostrá slova

19.10.2018 12:12 Aktualizováno Soud dnes začal projednávat spor bývalého předsedy Jazzové sekce Karla Srpa a písničkáře Jaroslava…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama