Požár v Kutné Hoře byl definitivně zlikvidován, záchranáři ošetřili 12 hasičů

Kutná Hora - Hasiči dnes definitivně zlikvidovali požár, který vypukl v neděli v průmyslovém areálu v Kutné hoře. Hořelo na ploše o velikosti více než 1500 metrů čtverečních. Shořela jedna hala, odpady na venkovní ploše, nákladní automobil a přilehlé pole. Škoda zatím byla vyčíslena na 10,7 milionu korun.

Přidejte svůj názor

požár v Kutné Hoře (12.8.2018)

Velitel hasičů vyhlásil třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, s plameny bojovalo více než sto profesionálních i dobrovolných hasičů. 

Dnes ráno platil první stupeň poplachu. Od nedělního večera pomáhala hasičům s likvidací skrytých ohnisek speciální technika z Jihlavy a z automobilky Škoda Auto z Mladé Boleslavi. Těžká technika rozhrnovala svitky plastů a lepenky, speciál následně místo plnil pěnou. Hasiči se speciálním vybavením ukončili svůj zásah v Kutné Hoře dnes brzy ráno.

"Uvnitř nebyla žádná velká ložiska, takže to nezpůsobovalo ani vývin zplodin nebo vyšší nároky na hasiče," řekl mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel. Hasiči dnes kontrolovali požářiště termokamerou, na místě ráno zasahovala jedna jednotka dobrovolných a jedna jednotka profesionálních hasičů, kteří dohašovali nalezená ohniska.

Škoda zatím byla vyčíslena na 10,7 milionu korun. "V dopoledních hodinách byl vyžádán statik k posouzení stability haly, která byla požárem poškozena," řekl Gabriel.

V bezprostřední blízkosti požáru stojí několik hal, kromě jedné se hasičům podařilo všechny uchránit. V jedné z hal je například sklad elektroniky v hodnotě několika milionů korun. I uchráněné haly ale poškodilo sálavé teplo. Později se ukázalo, že uskladněnou elektroniku poškodily zplodiny hoření.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na lanovku v Bukové hoře spadl strom. Hasiči sundávali desítky lidí včetně…

17.01.2019 18:05 Aktualizováno V areálu Buková hora v Červené Vodě dnes zůstalo uvězněno 71 lyžařů na sedačkové lanovce. Zastavila…

Mezi auty na D1 pobíhal uprchlík. Tvrdil, že jde z Belgie do Británie

17.01.2019 15:42 Celníci ve středu zadrželi na dálnici D1 u Divišova na Benešovsku migranta, který se nebezpečně…

Každému sedmému důchodci v EU hrozí chudoba. Jak jsou na tom čeští senioři?

17.01.2019 14:23 Senioři v Čechách se mají lépe, než si myslí. Na stránkách Eurostatu byla zveřejněna data z…

Třetina Čechů a Slováků chodí do práce nachlazená. Lékaři se zhrozili

17.01.2019 14:08 Třetina Čechů a Slováků chodí podle průzkumu STEM/MARK do práce, i když je nachlazená. Přitom téměř…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama