Pyrofilní sadista dostal 23 let. Bil a zapaloval bezdomovce v Ostravě

Ostrava - Petr Kolek (19), který brutálně zbil dva bezdomovce v horní Datyni a v Ostravě-Zábřehu, si má ve vězení odpykat 23 let. Jeden z napadených na následky zranění zemřel, druhý má doživotní následky. Mladík navíc několik bezdomovců podpálil a sledoval, jak hoří.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Krajský soud v Ostravě
doporučujeme

Kolek žil sám jako bezdomovec a v minulosti byl odsouzen za majetkovou trestnou činnost. I dnes byl odsouzen za úvěrový podvod. Za něj a za čtyři žhářské útoky na bezdomovce mu soud uložil šestiletý trest.

"Soud zohlednil, že je diagnostikovaným pyrofilním sadistou, a ačkoliv měl v případě útoků rozpoznávací schopnost zachovánu, ovládací složka byla podstatně snížena právě kvůli zmíněné poruše," uvedl mluvčí Krajského soudu v Ostravě Jiří Barč.

Mnohem vyšší, sedmnáctiletý, trest soud mladíkovi uložil za loňské bezdůvodné zbití dvou bezdomovců v Horní Datyni a v Ostravě-Zábřehu. V prvním případě se napadený léčil ze zranění několik měsíců. Letos v únoru ale na následky napadení zemřel. Druhý napadený utrpěl řadu zlomenin včetně otevřené zlomeniny čelisti i poranění mozku. Léčí se dodnes a je pravděpodobné, že už nikdy nebude soběstačný. 

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaromír Nohavica to opět přepískl? Jsi ubožák. křtít knížku ha*zlovi…

14.10.2019 22:17 Aktualizováno Písničkář Jaromír Nohavica se opět postaral o pořádný rozruch! Pokřtil totiž knihu kontroverzního…

Pietní místo u Bertramky se zatím neuklidilo, Gottova rodina si ponechá…

14.10.2019 20:21 Aktualizováno Rodina Karla Gotta si ponechá vzkazy a dárky z pietního místa, které spontánně vzniklo před vilou…

Radičová kritizuje střední Evropu: V rámci EU nedokáže řešit problémy

14.10.2019 18:59 Středoevropské státy se v Evropské unii prezentují odmítavými stanovisky, nedokážou navrhovat…

Jak budu vypadat památník v Letech? Muzeum vyhlásilo soutěž

14.10.2019 17:13 Muzeum romské kultury dnes vyhlásilo krajinářsko-architektonickou soutěž na podobu památníku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama