Provzdušňování rybníku Nesyt nepomáhá. Leklé ryby se vytahují i bagrem

Sedlec - Rybáři k dnešnímu ránu posbírali v rybníku Nesyt na Břeclavsku 100 tun leklých ryb. Vyhynula většina kaprů, ve vodě ale přece jen zůstal nějaký život, převážně se objevuje karas. Byli tam ale i candáti, sumci, štiky nebo úhoři.

Přidejte svůj názor

Rybáři, ilustrační fotografie

Likvidační práce začaly na rybníku v pátek. "K úternímu ránu jsme přesáhli hranici 100 tun. Práce pokračují ještě minimálně dneska, zítra (ve středu) se uvidí," uvedl Oldřich Pecha, jednatel Rybářství Hodonín, které rybník obhospodařuje. Pracovníci odstraňují ryby vidlemi, na loďkách, ale i pomocí bagru a kontejnerů. Na 100 tun leklých ryb počítalo rybářství se škodou pět milionů.

Rybník má vodní plochu 300 hektarů a bylo v něm možné mít 150.000 ryb. Rybářství plného stavu nevyužilo, do rybníka umístilo ryb méně. Pecha ČTK řekl, že ani při menším množství ryb nešlo situaci zabránit.

"To by v rybníce muselo být úplné minimum. Úbytek vody je velký. Oproti normální hladině ubylo 180 centimetrů," řekl. Další ryby budou nasazeny až příští rok na jaře.

Rybářství se snaží rybník provzdušňovat pomocí aerátoru, vzhledem k velikosti plochy to má ale minimální účinek. Firma také jedná, aby mohla navýšit stav vody. Vzhledem k tomu, že je ale vodní plocha v přírodní rezervaci, nelze s vodou manipulovat. O to je situace složitější.

Ryby uhynuly vlivem počasí, vedra, úbytku vody, a tím pádem nedostatku kyslíku. Myslí si to i vodař Vlastimil Sajfrt z CHKO Pálava.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Kolínsku spadl motorkář bez helmy pod auto, na místě zemřel

23.09.2018 10:14 Masojedy - V Masojedech na Kolínsku zemřel v sobotu odpoledne při nehodě asi devětatřicetiletý…

Spoušť po výbuchu plynu: Několik domů v Mostkovicích je neobyvatelných

23.09.2018 09:44 Mostkovice - Vyšetřovatelé hasičů spolu s policisty nadále zjišťují příčinu sobotního výbuchu…

Provokativní projekt Unes-co? Umělkyně naštvala řadu Čechů, posílali ji do…

22.09.2018 22:02 Aktualizováno Český Krumlov - Mnoho kritických reakcí dostala umělkyně Kateřina Šedá kvůli projektu Unes-co.…

VIDEO: Exploze rozmetala dům na Prostějovsku, jeden člověk zemřel

22.09.2018 18:55 Aktualizováno Mostkovice - V rodinném domě v Mostkovicích na Prostějovsku vybuchl dnes po poledni plyn. Jeden…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama