Provzdušňování rybníku Nesyt nepomáhá. Leklé ryby se vytahují i bagrem

Sedlec - Rybáři k dnešnímu ránu posbírali v rybníku Nesyt na Břeclavsku 100 tun leklých ryb. Vyhynula většina kaprů, ve vodě ale přece jen zůstal nějaký život, převážně se objevuje karas. Byli tam ale i candáti, sumci, štiky nebo úhoři.

Přidejte svůj názor

Rybáři, ilustrační fotografie

Likvidační práce začaly na rybníku v pátek. "K úternímu ránu jsme přesáhli hranici 100 tun. Práce pokračují ještě minimálně dneska, zítra (ve středu) se uvidí," uvedl Oldřich Pecha, jednatel Rybářství Hodonín, které rybník obhospodařuje. Pracovníci odstraňují ryby vidlemi, na loďkách, ale i pomocí bagru a kontejnerů. Na 100 tun leklých ryb počítalo rybářství se škodou pět milionů.

Rybník má vodní plochu 300 hektarů a bylo v něm možné mít 150.000 ryb. Rybářství plného stavu nevyužilo, do rybníka umístilo ryb méně. Pecha ČTK řekl, že ani při menším množství ryb nešlo situaci zabránit.

"To by v rybníce muselo být úplné minimum. Úbytek vody je velký. Oproti normální hladině ubylo 180 centimetrů," řekl. Další ryby budou nasazeny až příští rok na jaře.

Rybářství se snaží rybník provzdušňovat pomocí aerátoru, vzhledem k velikosti plochy to má ale minimální účinek. Firma také jedná, aby mohla navýšit stav vody. Vzhledem k tomu, že je ale vodní plocha v přírodní rezervaci, nelze s vodou manipulovat. O to je situace složitější.

Ryby uhynuly vlivem počasí, vedra, úbytku vody, a tím pádem nedostatku kyslíku. Myslí si to i vodař Vlastimil Sajfrt z CHKO Pálava.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zasáhla vlna vyděračských mailů. Za intimní nahrávky chtějí tisíce…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Českou republiku zasáhla vlna e-mailových útoků cílená na běžné občany. Z nich se útočníci snaží…

Další závadné polské maso v Česku. Tentokrát kuřecí a vepřové

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Do České republiky dorazily další stovky kilogramů závadného masa z Polska. Tentokrát nešlo o…

V Petrově u Prahy hoří třípodlažní chata, druhý stupeň poplachu

15.02.2019 19:26 V Petrově u Prahy hoří třípodlažní chata. Hasiči k požáru vyjížděli krátce před 17:00, požár…

Praha odmítla exhumovat ostatky Mašínové starší, Pospíšil protestuje.…

15.02.2019 17:01 Aktualizováno Pražský magistrát nevyhověl žádosti Zdeny Mašínové exhumovat ostatky její matky Zdeny na Ďáblickém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama