Jmenování Vesecké do vedení ERÚ? Žalobce podusil Vitáskovou u soudu, vinu odmítla

Jihlava - Aleně Vitáskové hrozí tři až deset let vězení. Státní zástupce Kamil Špelda dnes u okresního soudu v Jihlavě řekl, že bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) způsobila značnou škodu, když v roce 2014 jmenovala Renatu Veseckou místopředsedkyní ERÚ.

Přidejte svůj názor

Alena Vitásková
doporučujeme

Angažmá Vesecké včetně povinných odvodů z platů vyšlo na víc jak milion korun. Někdejší nejvyšší státní zástupkyně byla podle Vitáskové pro ERÚ vítanou posilou v době, kdy úřadu výrazně vzrostla právní agenda. Vitásková uvedla, že se tak stalo zejména kvůli správním a trestním řízením vedeným kvůli solárním elektrárnám, převedení činnosti energetické inspekce na ERÚ a změnou legislativy v oblasti ochrany spotřebitelů. "Odmítám, že funkce místopředsedkyně byla vytvořená účelově," řekla Vitásková. 

Podle obžaloby neměla Vesecká požadovanou praxi v oboru energetiky, proto byl jejím jmenováním porušen energetický zákon. Podle Vitáskové Veseckou kvalifikovalo vyjádření v jejím životopise, že se v celé své právnické praxi setkávala s případy zabývajícími se energetikou. 

Před soudem vypovídal i bývalý místopředseda ERÚ Otto Gold. Potvrdil nárůst právnické agendy, na kterou do příchodu Vesecké dohlížel. Posílení v této (právnické) oblasti bylo žádoucí, sehnat zkušeného právníka byl problém, řekl Gold.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak obrat důchodce? Znovu je to tady. Podvodníci přišli s novými triky

15.09.2019 21:11 Aktualizováno Podvodníci vymýšlejí nové triky jak vylákat peníze z důvěřivých seniorů. Příběh o volajícím vnukovi…

Nakupujete na farmářských trzích? Veterináři varovně zdvihli prst

15.09.2019 16:12 Veterináři letos zatím provedli v Praze 53 kontrol na 14 farmářských trzích, pochybení zjistili ve…

Vietnamci se po únosu v Česku bojí o život

14.09.2019 09:47 Mnozí Vietnamci se po únosu bývalého vietnamského komunistického funkcionáře z Berlína přes ČR a…

Překvapivý průzkum: Co nejvíc děsí mladé Čechy? Přistěhovalci to nejsou

13.09.2019 15:59 Důraz na životní prostředí a členství v EU či nespokojenost se současnou politickou situací…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama