Na přehradě v Brně uvízla loď, na palubě bylo 60 cestujících

Brno - Na Brněnské přehradě dnes kvůli nízké hladině uvízla loď Utrecht z flotily městského dopravního podniku. Na palubě bylo 60 lidí. Pomoc dalšího plavidla, které na místo zamířilo, nakonec nebyla zapotřebí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

přehrady

Trvalo téměř hodinu, než se ji vhodným manévrováním podařilo vyprostit, řekla ČTK mluvčí podniku Barbora Doležalová. Původně uvedla, že loď byla na mělčině až dvě hodiny. Po obdržení přesnějších informací své vyjádření aktualizovala.

Lodě dopravního podniku mají už od pondělka zkrácenou trasu, jezdí jen pod hrad Veveří, dál k Veverské Bítýšce by se kvůli nízkému stavu vody bezpečně nedostaly.

Právě pod hradem se dnes loď Utrecht dostala na mělčinu. Další zkrácení trasy ale dopravní podnik neplánuje. Kapitáni si budou dávat pozor a kritickému místu se vyhnou.

Hladina Brněnské přehrady byla naposledy tak nízko v roce 2004, tehdy ale nebylo důvodem sucho. Hladina se snižovala preventivně kvůli hrozbě povodní, uvedla Lukšová.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zasáhla vlna vyděračských mailů. Za intimní nahrávky chtějí tisíce…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Českou republiku zasáhla vlna e-mailových útoků cílená na běžné občany. Z nich se útočníci snaží…

Další závadné polské maso v Česku. Tentokrát kuřecí a vepřové

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Do České republiky dorazily další stovky kilogramů závadného masa z Polska. Tentokrát nešlo o…

V Petrově u Prahy hoří třípodlažní chata, druhý stupeň poplachu

15.02.2019 19:26 V Petrově u Prahy hoří třípodlažní chata. Hasiči k požáru vyjížděli krátce před 17:00, požár…

Praha odmítla exhumovat ostatky Mašínové starší, Pospíšil protestuje.…

15.02.2019 17:01 Aktualizováno Pražský magistrát nevyhověl žádosti Zdeny Mašínové exhumovat ostatky její matky Zdeny na Ďáblickém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama