V Zubří hořel bytový dům, lidé se nadýchali zplodin

Vsetín - Celkem 20 lidí bylo v sobotu večer evakuováno kvůli požáru v instalační šachtě bytového domu v Zubří na Vsetínsku.

Přidejte svůj názor

Požár

Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů, kvůli nadýchání zplodin hoření byly do péče lékařů předány dvě osoby, z toho jedno dítě, řekl ČTK mluvčí hasičů Roman Žemlička. Voda z prasklého vodovodního potrubí v šachtě vytopila další dva byty. Škoda, kterou způsobil požár, byla vyčíslena zhruba na 270.000 korun.

Podle hasičů šlo o požár na sídlišti 6. května, v šachtě domu začalo hořet po 21:00. "Po příjezdu byla provedena evakuace asi 20 osob za použití evakuačních masek. Na místo se dostavila zdravotnická záchranná služba. Sanitkou byla do nemocnice odvezena k dalšímu vyšetření jedna dospělá osoba a jedno dítě, protože se nadýchaly zplodin hoření v bytě ve třetím nadzemním podlaží, ve kterém došlo k požáru," uvedl mluvčí hasičů. Podotkl, že hasiči na nosítkách vynesli i jednu osobu, která ze zdravotních důvodů nebyla schopna chůze.

Při požáru došlo k výpadku elektrického proudu a poškodilo se potrubí teplé vody v instalační šachtě. "Žádný z obyvatel domu nepožadoval náhradní ubytování. Většina obyvatel domu se poté postupně vrátila do svých bytů," doplnil mluvčí hasičů.

Témata: požár | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi mají podle ministerstva vážný problém. Vůbec si ho neuvědomují

16.02.2019 11:34 Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví…

Česko zasáhla vlna vyděračských mailů. Za intimní nahrávky chtějí tisíce…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Českou republiku zasáhla vlna e-mailových útoků cílená na běžné občany. Z nich se útočníci snaží…

Další závadné polské maso v Česku. Tentokrát kuřecí a vepřové

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Do České republiky dorazily další stovky kilogramů závadného masa z Polska. Tentokrát nešlo o…

V Petrově u Prahy hoří třípodlažní chata, druhý stupeň poplachu

15.02.2019 19:26 V Petrově u Prahy hoří třípodlažní chata. Hasiči k požáru vyjížděli krátce před 17:00, požár…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama