V Zubří hořel bytový dům, lidé se nadýchali zplodin

Vsetín - Celkem 20 lidí bylo v sobotu večer evakuováno kvůli požáru v instalační šachtě bytového domu v Zubří na Vsetínsku.

Přidejte svůj názor

Požár

Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů, kvůli nadýchání zplodin hoření byly do péče lékařů předány dvě osoby, z toho jedno dítě, řekl ČTK mluvčí hasičů Roman Žemlička. Voda z prasklého vodovodního potrubí v šachtě vytopila další dva byty. Škoda, kterou způsobil požár, byla vyčíslena zhruba na 270.000 korun.

Podle hasičů šlo o požár na sídlišti 6. května, v šachtě domu začalo hořet po 21:00. "Po příjezdu byla provedena evakuace asi 20 osob za použití evakuačních masek. Na místo se dostavila zdravotnická záchranná služba. Sanitkou byla do nemocnice odvezena k dalšímu vyšetření jedna dospělá osoba a jedno dítě, protože se nadýchaly zplodin hoření v bytě ve třetím nadzemním podlaží, ve kterém došlo k požáru," uvedl mluvčí hasičů. Podotkl, že hasiči na nosítkách vynesli i jednu osobu, která ze zdravotních důvodů nebyla schopna chůze.

Při požáru došlo k výpadku elektrického proudu a poškodilo se potrubí teplé vody v instalační šachtě. "Žádný z obyvatel domu nepožadoval náhradní ubytování. Většina obyvatel domu se poté postupně vrátila do svých bytů," doplnil mluvčí hasičů.

Témata: požár | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší železniční katastrofa v Česku: Režimu by zničila pověst, skoro…

19.09.2018 15:52 Je pondělí 14. listopadu roku 1960, půl šesté večer. Většina lidí se právě vrací z práce domů, a to…

Mladý řidič se zabil při nárazu do klád. Další smrtelné nehody na D1 a…

19.09.2018 15:00 Aktualizováno Frýdek-Místek/Jihlava - Dvacetiletý muž zemřel v úterý večer při dopravní nehodě u obce Návsí na…

Ani speciální kolo není cennost. Nejvyšší soud rozsekl neobvyklý spor

19.09.2018 13:46 Brno - Provozovatel penzionu se nemůže zříct odpovědnosti za ukradené kolo s poukazem na to, že…

V trestním zákoníku zřejmě přibude nový zločin, Benda marně protestoval

19.09.2018 13:22 Aktualizováno Praha - V trestním zákoníku zřejmě přibude nový čin maření spravedlnosti, jenž míří na předkládání…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama