Řidič zkolaboval a srazil cyklistu. Vůz se řítil stovky metrů, než ho zastavili spolujezdci

Přerov - Řidiče osobního auta ve středu vpodvečer u Prosenic na Přerovsku postihla za jízdy zdravotní indispozice. Ztratil kontrolu nad řízením a srazil cyklistu. Vůz se jeho spolujezdcům podařilo zastavit až po 850 metrech.

Přidejte svůj názor

Autonehoda

Nehoda se stala v katastru Prosenice, sedmašedesátiletý řidič jel v osobním vozidle Ford ve směru od Přerova na Osek nad Bečvou.

"Během jízdy, pravděpodobně z důvodu náhlé zdravotní indispozice, ztratil kontrolu nad řízením a přejel do protisměrné části vozovky, kde zpětným zrcátkem zavadil o řídítka cyklisty, který jel v protisměru. Cyklista po kolizi spadl na silnici," uvedla krajská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Vůz po střetu pokračoval dál v jízdě směrem na Osek nad Bečvou, kde se ho spolucestujícím asi po 850 metrech podařilo zastavit u pravého okraje vozovky.

"I přes veškerou snahu zdravotníků se nepodařilo životní funkce řidiče obnovit a na místě zemřel. Cyklista byl na místě události ošetřen jednorázově," doplnila Zajícová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jakeš bez servítků: 17. listopad 1989 zinscenovaly StB a část ÚV KSČ

16.11.2018 17:46 Bývalý generální tajemník KSČ Miloš Jakeš je přesvědčen o tom, že studentské shromáždění 17.…

Babiš junior v maléru? Hrozí mu postih od ukrajinských úřadů

16.11.2018 16:15 Aktualizováno Andreji Babišovi mladšímu hrozí za pobyt na Krymu zákaz vjezdu na Ukrajinu a pokuta za nezákonné…

Bude 17. listopad opět divoký? Na akce v Praze dohlédnou stovky policistů

16.11.2018 15:44 Na demonstrace a shromáždění k připomenutí 17. listopadu budou v sobotu v Praze dohlížet stovky…

Podnikatel Horáček skončil v nemocnici, soud kvůli vazbě odročen

16.11.2018 14:19 Aktualizováno Obvodní soud pro Prahu 5 se dnes nezabýval návrhem státního zástupce na změnu vazebního důvodu v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama