Havárie cisterny na D35: V úseku půl kilometru uniklo pět tun dehtu, musí se seškrabat

Olomouc - Na D35 ve směru z Olomouce na Mohelnici uniklo z cisterny pět tun tekutého dehtu. Závada cisterny na 257. kilometru byla nahlášena kolem 02:00. Hasiči na místě zasahovali téměř do 05:00.

Přidejte svůj názor

Dálnice 1 (dříve D1) v Brně

Dehet vytekl na dálnici v úseku zhruba půl kilometru. Policisté museli tah uzavřít, nyní je dálnice průjezdná sníženou rychlostí v obou směrech.

"Policisté na místě zjistili, že z cisterny na vozovku a mimo ní na trávu vytéká horký asfalt. Dálnice byla v 02:30 uzavřena a doprava od Olomouce byla odkloněna od exitu u Křelova na souběžnou silnici," uvedl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Podle policie měl vytékání dehtu na svědomí vadný ventil. "Řidič si všiml kouře a zastavil. Tekutý dehet vytekl v délce zhruba půl kilometru," doplnil mluvčí policie. Na místě zasahovali hasiči, podle jejich mluvčí Vladimíry Hacsikové měl dehet teplotu 250 stupňů Celsia. "Hasiči se pokoušeli ventil uzavřít. To se jim podařilo, část dehtu proto zůstala uvnitř cisterny a nedostala se na komunikaci. I přesto řidič odhadl, že mu z cisterny vyteklo asi pět tun této látky," uvedla mluvčí hasičů.

"S tekutým dehtem nelze nic dělat, musí zatvrdnout, aby šel odstranit, případně seškrabat z komunikace," dodala Hacsiková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lanovka v Bukové hoře je opět v provozu

19.01.2019 15:14 V lyžařském areálu Buková hora na Orlickoústecku od rána opět jezdí čtyřsedačková lanovka, kterou…

Do babyboxu v Pelhřimově odložili 1,5letého chlapce

19.01.2019 12:33 Aktualizováno Do babyboxu v Pelhřimově v pátek před půlnocí někdo odložil zdravého, podle odhadů patnácti- až…

Exekuce žižkovské Kliniky je dokončena, budovu převzala SŽDC

18.01.2019 18:07 Aktualizováno Exekutor Ivo Luhan po více než týdnu od začátku vyklízení bývalé plicní kliniky na Žižkově předal…

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama