Havárie cisterny na D35: V úseku půl kilometru uniklo pět tun dehtu, musí se seškrabat

Olomouc - Na D35 ve směru z Olomouce na Mohelnici uniklo z cisterny pět tun tekutého dehtu. Závada cisterny na 257. kilometru byla nahlášena kolem 02:00. Hasiči na místě zasahovali téměř do 05:00.

Přidejte svůj názor

Dálnice 1 (dříve D1) v Brně

Dehet vytekl na dálnici v úseku zhruba půl kilometru. Policisté museli tah uzavřít, nyní je dálnice průjezdná sníženou rychlostí v obou směrech.

"Policisté na místě zjistili, že z cisterny na vozovku a mimo ní na trávu vytéká horký asfalt. Dálnice byla v 02:30 uzavřena a doprava od Olomouce byla odkloněna od exitu u Křelova na souběžnou silnici," uvedl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Podle policie měl vytékání dehtu na svědomí vadný ventil. "Řidič si všiml kouře a zastavil. Tekutý dehet vytekl v délce zhruba půl kilometru," doplnil mluvčí policie. Na místě zasahovali hasiči, podle jejich mluvčí Vladimíry Hacsikové měl dehet teplotu 250 stupňů Celsia. "Hasiči se pokoušeli ventil uzavřít. To se jim podařilo, část dehtu proto zůstala uvnitř cisterny a nedostala se na komunikaci. I přesto řidič odhadl, že mu z cisterny vyteklo asi pět tun této látky," uvedla mluvčí hasičů.

"S tekutým dehtem nelze nic dělat, musí zatvrdnout, aby šel odstranit, případně seškrabat z komunikace," dodala Hacsiková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči začnou odstraňovat odpad z hořící haly v Litvínově, dorazí…

20.09.2018 11:00 Aktualizováno Litvínov - Hasiči dnes začnou pod dozorem statika a s pomocí speciální techniky vyvážet prohořelý a…

Kvalita života? Česko se zařadilo těsně za USA. Nový žebříček zde

20.09.2018 07:41 Praha - Česká republika se v kvalitě života letos umístila v mezinárodním srovnání na 26. místě.…

Největší železniční katastrofa v Česku: Režimu by zničila pověst, skoro…

19.09.2018 15:52 Je pondělí 14. listopadu roku 1960, půl šesté večer. Většina lidí se právě vrací z práce domů, a to…

Mladý řidič se zabil při nárazu do klád. Další smrtelné nehody na D1 a…

19.09.2018 15:00 Aktualizováno Frýdek-Místek/Jihlava - Dvacetiletý muž zemřel v úterý večer při dopravní nehodě u obce Návsí na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama