Svázal těhotnou přítelkyni, udusila se. Soud zamítl žádost vraha o obnovu procesu

Brno - Justice neobnoví proces s Pavlem Radziszewským, který si za vraždu v Kalech na Brněnsku odpykává výjimečný trest 23 let. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně.

Přidejte svůj názor

soudy

Krajský soud muži původně uložil 20 let vězení, Vrchní soud v Olomouci trest zpřísnil. O vině neměl pochybnosti ani Nejvyšší soud, muž následně neuspěl se stížností u Ústavního soudu.

Radziszewski v dubnu 2015 přítelkyni ve 23. týdnu těhotenství svázal, poté jí ucpával ústa rukou či igelitovými sáčky. V poslední fázi jí vložil do úst smotek potravinové fólie. Poté opustil místnost a nechal ženu bez pomoci. Zemřela po několika hodinách. Podle verdiktu šlo o trýznivý způsob vraždy spáchaný na těhotné ženě, i proto justice uložila výjimečný trest. 

Radziszewski už dříve před soudem přiznal, že ženu svázal, ale vraždu prý neplánoval. Trestal ji údajně za to, že v minulosti pouštěla do domu jiné muže. Muž nyní navrhoval výslech asi deseti jeho kamarádů, spolužáků, také bývalé kamarádky oběti či muže, který prodával drogy a poškozená s ním byla údajně v úzkém kontaktu.

Část z nich měla podle odsouzeného dosvědčit, že Radziszewski ženu svazoval i v minulosti a nikdy se nic nestalo, další z nich měli potvrdit, že muž měl už dříve problémy se svým jednáním a že nemusel být příčetný. Podle něj tyto svědky nenavrhoval vyslechnout v hlavním líčení proto, že byl pod vlivem léků a bylo mu to jedno. "Vypověděl jsem vše podle pravdy, od první výpovědi až po rekonstrukci. Byl jsem zlomenej z toho, co se stalo, že mi ona chybí a že se to nedá vrátit. Nechtěl jsem, aby se to stalo," řekl dnes Radziszewski.

Předseda senátu Tomáš Kurfiřt ale provedení dalších důkazů nepovolil a žádost zamítl. Podle něj šlo zčásti o svědky, kteří už vyslechnuti byli a zčásti o lidi, kteří by do případu nepřinesli nic podstatného. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové vyhlásili v Moravskoslezském kraji smogovou situaci, lidé by…

20.01.2019 15:55 Aktualizováno Meteorologové dnes po 14:00 v aglomeraci Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka (kromě oblasti…

Důchodce v Česku týrají a ubližují jim. Jedné věci se ale děsí mnohem víc

20.01.2019 09:34 Aktualizováno Čeští senioři se i přes klesající tendenci v poměrně hojném počtu setkávají s týráním. Situace je…

Češi si dnes opět připomněli výročí smrti Jana Palacha

19.01.2019 21:13 Několik desítek lidí se dnes večer sešlo před Národním muzeem na pietní akci, aby si připomněli…

Lanovka v Bukové hoře je opět v provozu

19.01.2019 15:14 V lyžařském areálu Buková hora na Orlickoústecku od rána opět jezdí čtyřsedačková lanovka, kterou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama