Před soudem ve Zlíně stanul narcista. Zaútočil na děti nožem, jedno zemřelo

Zlín - Před Krajským soudem ve Zlíně stanul muž (29), který je obviněn vraždy a pokusu o vraždu dvou dětí ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. Hrozí mu až výjimečný trest.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soud, ilustrační fotografie

Podle obžaloby je otec dětí patologickým narcistou. Podle klinického psychologa Michala Perničky trpí muž egocentrickými rysy, přecitlivělostí a snaží se prosazovat vlastní potřeby. Útok na děti považuje znalec za impulsivní reakci obžalovaného. Případný trest odnětí svobody by však podle něj měl muž zvládnout. "Má kapacitu na to vykonat běžný trest," řekl Pernička.

Muž děti napadl nožem v bytě 28. září 2017 odpoledne. Děvče podle státního zástupce Martina Malůše obžalovaný donutil, aby si lehlo na podlahu a následně mu dvěma noži zasadil nejméně 18 bodnořezných ran do hrudi, břicha a zad. Dvě z nich zasáhly srdce. Způsobeným zraněním dívka na místě podlehla. Poté obžalovaný napadl i svého syna, a to keramickým nožem, který se mu však zlomil a také sekáčkem. Chlapec utrpěl několik řezných ran, které ho však neohrozily na životě.

Motivem útoku byl podle obžaloby hrozící rozpad mužova manželství. Jeho žena si prý našla nového přítele, s obžalovaným, který ji několikrát fyzicky napadl, se chtěla rozvést.

Dále uvedl, že před útokem na děti pil alkohol, vzal si 20 až 30 prášků na spaní a připravil si na balkoně oprátku. "V tu ránu nastal nějaký zkrat, kdy se staly ty věci, kvůli kterým tady jsem. To musela být kombinace paniky, nějakého zkratu. Sám si to nedovedu odůvodnit. Nikdy by mě nenapadlo, že by se něco takového mohlo stát. Své děti jsem miloval, bál jsem se o ně," řekl muž. Později ale ve své výpovědi uvedl, že s dětmi chtěl být v životě i ve smrti.

Po tragédii se muž pokusil o sebevraždu, transportoval ho vrtulník do Fakultní nemocnice v Olomouci. Byl přijat po intoxikaci v kritickém stavu a v bezvědomí. Lékařům se ho následně podařilo stabilizovat. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Pardubicku havaroval autobus s dětmi. 29 zraněných, je aktivován…

18.10.2018 20:27 Aktualizováno U Holic na Pardubicku havaroval odpoledne kolem 15:00 linkový autobus, při nehodě bylo zraněno 29…

Šiška je v kauze OKsystem vinný. Trest není třeba, potvrdil Vrchní soud

18.10.2018 16:24 Bývalý první náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška zneužil svou pravomoc, když v době působení…

Učitel tance přiznal zneužívání holčiček. Nazval se pedokrálem, sám žádá o…

18.10.2018 14:49 Aktualizováno Učitel tance Petr Dostál se u soudu přiznal k tomu, že zneužíval holčičky v předškolním věku a že s…

Bývalý soudce Havlín zůstane za mřížemi. Neprokázal polepšení

18.10.2018 13:54 Aktualizováno Bývalý soudce Ondřej Havlín zůstává ve vězení. Teplický soud dnes zamítl jeho žádost o podmíněné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama