Před soudem ve Zlíně stanul narcista. Zaútočil na děti nožem, jedno zemřelo

Zlín - Před Krajským soudem ve Zlíně stanul muž (29), který je obviněn vraždy a pokusu o vraždu dvou dětí ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. Hrozí mu až výjimečný trest.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soud, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle obžaloby je otec dětí patologickým narcistou. Podle klinického psychologa Michala Perničky trpí muž egocentrickými rysy, přecitlivělostí a snaží se prosazovat vlastní potřeby. Útok na děti považuje znalec za impulsivní reakci obžalovaného. Případný trest odnětí svobody by však podle něj měl muž zvládnout. "Má kapacitu na to vykonat běžný trest," řekl Pernička.

Muž děti napadl nožem v bytě 28. září 2017 odpoledne. Děvče podle státního zástupce Martina Malůše obžalovaný donutil, aby si lehlo na podlahu a následně mu dvěma noži zasadil nejméně 18 bodnořezných ran do hrudi, břicha a zad. Dvě z nich zasáhly srdce. Způsobeným zraněním dívka na místě podlehla. Poté obžalovaný napadl i svého syna, a to keramickým nožem, který se mu však zlomil a také sekáčkem. Chlapec utrpěl několik řezných ran, které ho však neohrozily na životě.

Motivem útoku byl podle obžaloby hrozící rozpad mužova manželství. Jeho žena si prý našla nového přítele, s obžalovaným, který ji několikrát fyzicky napadl, se chtěla rozvést.

Dále uvedl, že před útokem na děti pil alkohol, vzal si 20 až 30 prášků na spaní a připravil si na balkoně oprátku. "V tu ránu nastal nějaký zkrat, kdy se staly ty věci, kvůli kterým tady jsem. To musela být kombinace paniky, nějakého zkratu. Sám si to nedovedu odůvodnit. Nikdy by mě nenapadlo, že by se něco takového mohlo stát. Své děti jsem miloval, bál jsem se o ně," řekl muž. Později ale ve své výpovědi uvedl, že s dětmi chtěl být v životě i ve smrti.

Po tragédii se muž pokusil o sebevraždu, transportoval ho vrtulník do Fakultní nemocnice v Olomouci. Byl přijat po intoxikaci v kritickém stavu a v bezvědomí. Lékařům se ho následně podařilo stabilizovat. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poplach a evakuace v Praze: Část obchodního centra zamořily jedovaté výpary

24.03.2019 18:39 Aktualizováno Kvůli výparům z nátěru podlahy v obchodním centru na pražském Chodově byl dnes odpoledne z…

Z bytu v Jablonci šlehaly plameny. 12 lidí evakuováno, tři zranění

24.03.2019 17:55 Při požáru v jednom z bytů v domě v Jablonci nad Nisou bylo dnes evakuováno 12 lidí, tři z nich se…

Turisté, pozor: Lanovka na Sněžku nepojede kvůli jarní údržbě

24.03.2019 17:06 Turisté, kteří budou chtít navštívit nejvyšší českou horu Sněžku, se budou muset ve všední dny od…

"Buranství Zemana." Kampaň #MeToo v Česku nic nezměnila, zoufá si…

24.03.2019 11:52 Aktualizováno Česku dominuje patriarchát a ani kampaň #MeToo nezměnila nic na tom, že se zde bagatelizuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama