Muslim chtěl v Česku spáchat teroristický útok. Bomby měly zabíjet

Praha - Česká policie obvinila muslimského mladíka mladíka z přípravy bombového teroristického útoku. Podle kriminalistů vyznává původem Slovák radikální islám a vystupuje pod jménem Abdul Rahman.

Přidejte svůj názor 85 komentářů

Bojovník Islámského státu

Muž podle MF Dnes přijal islám v roce 2015 a chodil oblékaný jako voják. Jako pozdrav používal zdvižený pravý ukazováček, což je symbol oddanosti bojovníků Islámského státu.

Mladík se projevoval radikálně na sociálních sítích. Tvrdil, že ovládne Česko, a psal prohlášení jako "Tahle země bude naše! A nebude moci být pro všechny!" 

Policie pak provedli u mladíka domovní prohlídku a jejich obavy se potvrdili. V bytě byly nalezeny chemikálie, manuály na výrobu bomby a návody, jak ji připevnit na tělo a na automobil.

Kvůli podezření, že by mohl svůj plán na teroristický útok dokončit, jej soud poslal do vazby. Mladík se ale hájí a tvrdí, že šlo o materiál na výrobu zábavní pyrotechniky k oslavě Nového roku.

Tomu ale policisté nevěří, protože muslimové Nový rok neslaví. Mladík také prozradil, že jeho mentorem v praktikování muslimské víry je bývalý pražský imám, kterého policie obvinila z podpory terorismu.

Ten je stíhaný na útěku za pomoc svému bratrovi a švagrové, kteří se podle policie účastnili v Sýrii bojů v sesterské teroristické organizaci Al-Káidy.

Vstupte do diskuze (85)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Studenti uspořádali tradiční pietu na Albertově, přišlo jich několik stovek

17.11.2018 12:12 Studentské spolky uspořádaly tradičně pietní připomínku listopadových událostí z let 1939 a 1989 na…

Politici a veřejnost si připomněli listopad 1939, zazněl husitský chorál

17.11.2018 11:48 Aktualizováno Uzavření vysokých škol nacistickými okupanty 17. listopadu 1939 a smrt studenta Jana Opletalova a…

V Moravanech hořela hala se slámou, škoda pět milionů korun

17.11.2018 11:47 Aktualizováno Hasiči dokončili likvidaci požáru zemědělské haly se slámou v Moravanech na Pardubicku. Oheň vypukl…

Narušení piety? Policie prověřuje vyhození kytek od Zemana, Babiše a…

17.11.2018 10:34 Pražští policisté prověřují několik událostí kvůli dnešním incidentům u památku 17. listopadu 1989…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama