Muslim chtěl v Česku spáchat teroristický útok. Bomby měly zabíjet

Praha - Česká policie obvinila muslimského mladíka mladíka z přípravy bombového teroristického útoku. Podle kriminalistů vyznává původem Slovák radikální islám a vystupuje pod jménem Abdul Rahman.

Přidejte svůj názor 85 komentářů

Bojovník Islámského státu

Muž podle MF Dnes přijal islám v roce 2015 a chodil oblékaný jako voják. Jako pozdrav používal zdvižený pravý ukazováček, což je symbol oddanosti bojovníků Islámského státu.

Mladík se projevoval radikálně na sociálních sítích. Tvrdil, že ovládne Česko, a psal prohlášení jako "Tahle země bude naše! A nebude moci být pro všechny!" 

Policie pak provedli u mladíka domovní prohlídku a jejich obavy se potvrdili. V bytě byly nalezeny chemikálie, manuály na výrobu bomby a návody, jak ji připevnit na tělo a na automobil.

Kvůli podezření, že by mohl svůj plán na teroristický útok dokončit, jej soud poslal do vazby. Mladík se ale hájí a tvrdí, že šlo o materiál na výrobu zábavní pyrotechniky k oslavě Nového roku.

Tomu ale policisté nevěří, protože muslimové Nový rok neslaví. Mladík také prozradil, že jeho mentorem v praktikování muslimské víry je bývalý pražský imám, kterého policie obvinila z podpory terorismu.

Ten je stíhaný na útěku za pomoc svému bratrovi a švagrové, kteří se podle policie účastnili v Sýrii bojů v sesterské teroristické organizaci Al-Káidy.

Vstupte do diskuze (85)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na lanovku v Bukové hoře spadl strom. Hasiči sundávali desítky lidí včetně…

17.01.2019 18:05 Aktualizováno V areálu Buková hora v Červené Vodě dnes zůstalo uvězněno 71 lyžařů na sedačkové lanovce. Zastavila…

Mezi auty na D1 pobíhal uprchlík. Tvrdil, že jde z Belgie do Británie

17.01.2019 15:42 Celníci ve středu zadrželi na dálnici D1 u Divišova na Benešovsku migranta, který se nebezpečně…

Každému sedmému důchodci v EU hrozí chudoba. Jak jsou na tom čeští senioři?

17.01.2019 14:23 Senioři v Čechách se mají lépe, než si myslí. Na stránkách Eurostatu byla zveřejněna data z…

Třetina Čechů a Slováků chodí do práce nachlazená. Lékaři se zhrozili

17.01.2019 14:08 Třetina Čechů a Slováků chodí podle průzkumu STEM/MARK do práce, i když je nachlazená. Přitom téměř…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama