Muslim chtěl v Česku spáchat teroristický útok. Bomby měly zabíjet

Praha - Česká policie obvinila muslimského mladíka mladíka z přípravy bombového teroristického útoku. Podle kriminalistů vyznává původem Slovák radikální islám a vystupuje pod jménem Abdul Rahman.

Přidejte svůj názor 85 komentářů

Bojovník Islámského státu
doporučujeme

Muž podle MF Dnes přijal islám v roce 2015 a chodil oblékaný jako voják. Jako pozdrav používal zdvižený pravý ukazováček, což je symbol oddanosti bojovníků Islámského státu.

Mladík se projevoval radikálně na sociálních sítích. Tvrdil, že ovládne Česko, a psal prohlášení jako "Tahle země bude naše! A nebude moci být pro všechny!" 

Policie pak provedli u mladíka domovní prohlídku a jejich obavy se potvrdili. V bytě byly nalezeny chemikálie, manuály na výrobu bomby a návody, jak ji připevnit na tělo a na automobil.

Kvůli podezření, že by mohl svůj plán na teroristický útok dokončit, jej soud poslal do vazby. Mladík se ale hájí a tvrdí, že šlo o materiál na výrobu zábavní pyrotechniky k oslavě Nového roku.

Tomu ale policisté nevěří, protože muslimové Nový rok neslaví. Mladík také prozradil, že jeho mentorem v praktikování muslimské víry je bývalý pražský imám, kterého policie obvinila z podpory terorismu.

Ten je stíhaný na útěku za pomoc svému bratrovi a švagrové, kteří se podle policie účastnili v Sýrii bojů v sesterské teroristické organizaci Al-Káidy.

Loading...
Vstupte do diskuze (85)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Českokrumlovsku hořela pila, škoda jde do desítek milionů

26.04.2019 10:15 Aktualizováno V Mirkovicích na Českokrumlovsku hořela v noci na dnešek pila. Oheň zasáhl objekt, stroje i…

loading...

Medvědice z Beskyd a Vsetínska je tatáž šelma, prokázaly testy DNA

26.04.2019 10:11 Medvědice odchycená před více než dvěma týdny v Beskydech je stejné zvíře, které se loni na podzim…

Téměř mu uřízl hlavu. Výjimečný trest za vraždu v Ostravě platí, potvrdil…

26.04.2019 09:42 Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Roberta Tancera, jenž si za brutální vraždu známého odpyká…

Přibylo smrtelných pracovních úrazů, loni jich bylo 123

26.04.2019 07:31 V Česku loni přibylo smrtelných pracovních úrazů. O život v práci přišlo 123 lidí, podobně jako v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama