Hala v Litvínově stále hoří. Hasiči vyskladňují odpad, povolali speciální techniku

Litvínov - Hasiči s pomocí speciálního nakladače vyskladnili už víc než polovinu haly hořící od středy v areálu skládky Celio v Litvínově. Na místě zůstávají hasiči z 11 jednotek, řekl ČTK před 20:00 operační důstojník Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Požárem haly s linkou na drcení odpadu, který trvá od středečních 13:00 a způsobil škody asi za 100 milionů korun, se bude na nejbližším jednání zabývat bezpečnostní rada Ústeckého kraje. Jak dlouho zásah ještě potrvá, není podle operačního důstojníka zatím stále možné odhadnout.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Odpad z hořící budovy hasiči vyskladňují s pomocí speciálního dálkově ovládaného pásového nakladače. "Kvůli velkému žáru se nepodařilo stav statiky budovy dostatečně posoudit. Hasiči proto do budovy nadále nevstupují. Vyskladněný materiál dohašují před halou a nakladače firmy Celio jej odvážejí do jiné části areálu," řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

Na místě zásahu bylo do čtvrtečního odpoledne v plném nasazení 17 až 20 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, což je asi 110 lidí. Celkem už se v areálu litvínovské skládky vystřídalo 34 jednotek.

Hala v areálu skládky hoří zhruba od středečních 13:00, firma Celio předběžně odhadla škodu na 100 milionů. V hale, která má rozměry 80 na 40 metrů, byla linka na drcení odpadu a na střeše haly je fotovoltaická elektrárna. V hale bylo uskladněno větší množství odpadu určeného k roztřídění. Firma nenahlásila žádného pohřešovaného a při požáru dosud nebyl nikdo zraněn.

Litvínovská firma Celio se zabývá zpracováním pevných odpadů. Vlastní a provozuje jeden z největších skládkových areálů v Česku. Požáry v areálu skládky nejsou výjimečné, například v loňském roce tam hasiči řešili dva rozsáhlé požáry.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku se objevila vzácná šelma, opakovaně ji zachytila fotopast

22.10.2018 14:02 Fotopast umístěná nedaleko obce Rybník v CHKO Český les opětovně odhalila v této oblasti kočku…

Tragédie na jezeře Lhotka: Tři lidé čelí obvinění kvůli utonutí…

22.10.2018 13:18 Policie obvinila z usmrcení z nedbalosti tři lidi v souvislosti se srpnovým utonutím dvou…

Obecné ohrožení? Policie zahájila trestní řízení kvůli průsaku vody do…

22.10.2018 11:56 Pražští policisté zahájili v souvislosti s poškozením tubusu metra na Bořislavce trestní řízení pro…

Medvěd roztrhal na Vsetínsku další zvířata, odchyt by měl řídit kraj

22.10.2018 11:51 Medvěd zabil na Vsetínsku další zvířata. V sobotu to byly dvě ovce v Hošťálkové, dnes byl viděn na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama