Hala v Litvínově stále hoří. Hasiči vyskladňují odpad, povolali speciální techniku

Litvínov - Hasiči s pomocí speciálního nakladače vyskladnili už víc než polovinu haly hořící od středy v areálu skládky Celio v Litvínově. Na místě zůstávají hasiči z 11 jednotek, řekl ČTK před 20:00 operační důstojník Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Požárem haly s linkou na drcení odpadu, který trvá od středečních 13:00 a způsobil škody asi za 100 milionů korun, se bude na nejbližším jednání zabývat bezpečnostní rada Ústeckého kraje. Jak dlouho zásah ještě potrvá, není podle operačního důstojníka zatím stále možné odhadnout.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Odpad z hořící budovy hasiči vyskladňují s pomocí speciálního dálkově ovládaného pásového nakladače. "Kvůli velkému žáru se nepodařilo stav statiky budovy dostatečně posoudit. Hasiči proto do budovy nadále nevstupují. Vyskladněný materiál dohašují před halou a nakladače firmy Celio jej odvážejí do jiné části areálu," řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

Na místě zásahu bylo do čtvrtečního odpoledne v plném nasazení 17 až 20 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, což je asi 110 lidí. Celkem už se v areálu litvínovské skládky vystřídalo 34 jednotek.

Hala v areálu skládky hoří zhruba od středečních 13:00, firma Celio předběžně odhadla škodu na 100 milionů. V hale, která má rozměry 80 na 40 metrů, byla linka na drcení odpadu a na střeše haly je fotovoltaická elektrárna. V hale bylo uskladněno větší množství odpadu určeného k roztřídění. Firma nenahlásila žádného pohřešovaného a při požáru dosud nebyl nikdo zraněn.

Litvínovská firma Celio se zabývá zpracováním pevných odpadů. Vlastní a provozuje jeden z největších skládkových areálů v Česku. Požáry v areálu skládky nejsou výjimečné, například v loňském roce tam hasiči řešili dva rozsáhlé požáry.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vražda ve vlaku u Brna: Pachatel si trest odpyká, Nejvyšší soud zamítl…

22.03.2019 13:10 Nejvyšší soud odmítl dovolání Martina Vlčka, jenž si má za vraždu ve vlaku nedaleko Brna odpykat…

Na Náchodsku se zřítil vrtulník a začal hořet. Dva mrtví

22.03.2019 12:35 Aktualizováno Při pádu vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Byli to zahraniční…

Policie a veterináři vtrhli do tržnice SAPA, kontrolují potraviny

22.03.2019 12:33 Aktualizováno Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na…

V noci hořel u Prahy rodinný dům, škoda přesáhla 20 milionů

22.03.2019 12:29 Aktualizováno V Zápech u Prahy hořel dnes v noci rodinný dům, odhadnutá škoda přesáhla 20 milionů korun. Nikdo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama