Proč Češi smrdí a jedí hnusné jídlo? Přistěhovalci na rovinu řekli, co se jim u nás nelíbí

Praha - Přemýšleli jste někdy nad tím, jak český národ a místní kulturu vnímají nikoliv turisté, ale lidé ze zahraničí, kteří zde delší dobu bydlí? Z mnoha věcí jsou zmatení, a na řadu dalších se chtějí zeptat.

Přidejte svůj názor 441 komentářů

Praha

Web Prague Morning založený pod taktovkou italsko-české komory, který poskytuje přehled o dění v Praze právě cizincům a studentům, se rozhodl zjistit, co tyto skupiny lidí nejvíc zajímá.

Dal proto přistěhovalcům možnost zeptat se na cokoliv, co je zajímá. A zatímco někteří se dotýkali tématu stravování nebo piva, jiní zašli ještě dál.

"Proč cizinecká polici nemluví anglicky?" ptá se jeden z účastníků. "Proč v každé větě říkáte "ty vole"?" ptá se další. "Proč je pivo levnější než voda?" zajímá dalšího účastníka.

Přistěhovalci se ptají Čechů... (2:40) | zdroj: YouTube

Jiní ale poukazují na palčivější problémy Čechů. Několik tazatelů zmínilo ponožky v sandálech, jiní zase stravu. "Proč máte stovky pizzérií?" "Kam to jídlo dáváte? Jak toho můžete tolik sníst?" "Proč na všechno dáváte hnědou omáčku?" "Proč je vaše jídlo ještě horší než to anglické?" ptají se tazatelé

Někteří si ale neberou servítky vůbec. "Proč lidé v tramvajích tak smrdí? To nemáte deodoranty?" ptá se jeden z účastníků.

Témata: češi | Lidé | Praha | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (441)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Syndrom vyhoření má každý pátý Čech. Víte, jaký je první varovný signál?

11.12.2018 17:56 Aktualizováno Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři,…

Hodnota akcií OKD? Justice musí znovu řešit vyplácenou sumou, nařídil…

11.12.2018 17:01 Aktualizováno Ústavní soud (ÚS) vyhověl menšinovému akcionáři vytěsněnému v roce 2005 z černouhelné těžební…

K zákazu drezury zvířat v cirkusech nejspíš nedojde. Ochránci jsou…

11.12.2018 15:20 Ministr zemědělství Miroslav Toman (nestr. za ČSSD) se podle informací dnešní Mladé fronty Dnes…

Sníh překvapil silničáře, Vánoce pošťáky. Když nedostanete Vánoční dárek,…

11.12.2018 12:49 Komentář - Každý rok je to to stejné a rok od roku horší. Jak zpívá Jaromír Nohavica v jedné ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama