Požár haly v Litvínově je téměř dohašen, sklad vyvážel dálkově řízený stroj

Litvínov - Požár haly v areálu skládky Celio v Litvínově je téměř dohašen. Na místě v současnosti zůstává jedna jednotka hasičů, řekl ráno ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf. Příčinami a důsledky požáru haly, kterou oheň zasáhl ve středu a způsobil škodu asi 100 milionů korun, se dnes od 10:00 bude zabývat také Bezpečnostní rada Ústeckého kraje, řekla ČTK mluvčí kraje.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Veškerý materiál z haly se podařilo vyskladnit kolem 3:00 v noci. Nyní je na místě vyhlášen první, nejnižší stupeň požárního poplachu. Na místě zůstává jedna jednotka hasičů z Mostu, kteří provádějí drobné dohašovací práce," řekl Rudolf. Při samotném požáru nebyl nikdo zraněn, jeden z hasičů si ale při zásahu zlomil ruku.

Hala s linkou na drcení odpadu hořela od středečních 13:00. Hasiči měli obavy, že by se mohla propadnou střecha, kde byla navíc umístěna fotovoltaická elektrárna, nebo další nosné konstrukce.

Statické posouzení se kvůli velkému žáru nepodařilo v průběhu zásahu provést. Do haly proto hasiči nevstupovali a naskladněný materiál vyváželi pomocí speciálního dálkově ovládaného pásového nakladače, který si zapůjčili z Hlučína.

Litvínovská firma Celio se zabývá zpracováním pevných odpadů. Vlastní a provozuje jeden z největších skládkových areálů v Česku. Požáry v areálu skládky nejsou výjimečné, například v loňském roce tam hasiči řešili dva rozsáhlé požáry.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozkopu ti držku! Češi zažívají na úřadech peklo, výjimkou nejsou ani rány…

15.10.2018 15:09 Útoky na úředníky sedící za přepážkami nejsou ničím výjimečným. Ročně se jich odehrají stovky a…

Soud v druhé Rathově kauze začne v lednu. Obviněno je devět lidí a osm…

15.10.2018 13:20 Krajský soud v Praze začne v polovině ledna projednávat takzvanou druhou větev korupční kauzy…

Provoz na železničním koridoru omezen, vlak strhl trolej. Vážná nehoda i…

15.10.2018 13:13 Aktualizováno Srážka osobního vozu s vlakem v noci na dnešek ve Zlíně skončila zraněním dvou cestujících v autě.…

D46 ve směru na Vyškov blokovala nehoda, cizinec byl zaklíněn v dodávce

15.10.2018 13:12 Aktualizováno Dálnici D46 na Prostějovsku zablokovala nehoda, při které řidič dodávky narazil zezadu do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama