Areál Čepra v Loukově je vážně poničen, výdej pohonných hmot začne až v listopadu

Loukov - Společnost Čepro obnoví výdej pohonných hmot ze skladu v Loukově na Kroměřížsku, který zachvátil minulý týden rozsáhlý požár, zřejmě v listopadu. V areálu a jeho okolí nehrozí žádné nebezpečí, na místě nadále pracují policisté a hasiči, kteří vyšetřují příčiny požáru. Teprve ve čtvrtek mohlo Čepro v areálu skladu zahájit odklízecí a sanační práce, sdělila dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí firmy Lenka Svobodová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Podle generálního ředitele Čepra Jana Duspěvy činí společnost veškerá nezbytná opatření k tomu, aby byl částečný provoz areálu skladu v Loukově co nejdříve obnoven. "Předpokládáme, že ke spuštění náhradního výdeje pro autocisterny dojde v druhé polovině listopadu. Skutečný termín zahájení provozu se však bude odvíjet od toho, jak rychle se podaří odstranit veškeré následky požáru a jak bude probíhat vyšetřování. Rychlost prací by mohlo zbrzdit i nepříznivé počasí," uvedl Duspěva.

Úplné obnovení provozu areálu skladu v Loukově si vyžádá výstavbu nového výdejního zařízení. "V tuto chvíli dokončujeme přípravu podkladů pro realizaci projektu výstavby nové výdejní lávky, která bude zahájena, jakmile to bude možné," uvedl Duspěva. Už dříve odhadl způsobenou škodu na 50 až 70 milionů korun.

Zákazníci společnosti mohou nadále využívat nouzový výdej pohonných hmot ve skladech v Sedlnicích na Novojičínsku, Kloboukách u Brna na Břeclavsku, Střelicích v okrese Brno - venkov a Šlapanově na Havlíčkobrodsku.

Mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček dnes ČTK řekl, že vyšetřování příčin vzniku požáru nadále pokračuje. "Stále nebylo uzavřeno," uvedl Řezníček.

Složky integrovaného záchranného systému vyjížděly do Loukova, kde Čepro skladuje pohonné hmoty, v pondělí 10. září odpoledne. V areálu se vznítila autocisterna, od ní podle Duspěvy chytly další tři, přičemž dvě z nich vybuchly.

Oheň zasáhl i zmiňovanou výdejní lávku pohonných hmot, na které vznikly zřejmě největší škody. Řidič jedné z cisteren utrpěl středně těžké zranění. Na místě zasahovalo 23 policistů a téměř 150 hasičů ze Zlínského a Olomouckého kraje, vyhořely tisíce litrů pohonných hmot. Nádrže na skladování paliva nebyly ohroženy.

Státní firma Čepro, která také spravuje státní ropné rezervy, provozuje v Loukově čtyři největší nádrže na pohonné hmoty v Česku. Každá má kapacitu 35.000 metrů krychlových, průměr 50 metrů a na výšku 22 metrů. Kromě nich jsou v areálu desítky dalších, výrazně menších nádrží.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Syndrom vyhoření má každý pátý Čech. Víte, jaký je první varovný signál?

11.12.2018 17:56 Aktualizováno Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři,…

Hodnota akcií OKD? Justice musí znovu řešit vyplácenou sumou, nařídil…

11.12.2018 17:01 Aktualizováno Ústavní soud (ÚS) vyhověl menšinovému akcionáři vytěsněnému v roce 2005 z černouhelné těžební…

K zákazu drezury zvířat v cirkusech nejspíš nedojde. Ochránci jsou…

11.12.2018 15:20 Ministr zemědělství Miroslav Toman (nestr. za ČSSD) se podle informací dnešní Mladé fronty Dnes…

Sníh překvapil silničáře, Vánoce pošťáky. Když nedostanete Vánoční dárek,…

11.12.2018 12:49 Komentář - Každý rok je to to stejné a rok od roku horší. Jak zpívá Jaromír Nohavica v jedné ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama