Zkáza Česka v roce 2019? Obří ohnivá koule, statisíce mrtvých, tvrdí děsivá věštba

Praha - Od nepaměti se lidé obávají budoucnosti, a proto upírají své zraky k věštcům. V dnešní moderní době už na jejich varování většina lidí nedbá a věštecké umění považuje za projev šarlatánství. Přesto se najdou osoby, jako Nostradamus, kterým je stále přikládána nějaká váha. Jednu takovou mělo i Česko.

Přidejte svůj názor 49 komentářů

Praha

Ačkoliv jsou jakékoliv projevy věštectví a předvídání budoucnosti z vědeckého hlediska nesmyslné, část lidí na věštecké předpovědi stále nedá dopustit. O poznání větší zájem u toto umění ale panoval v historii, a v českých zemích se věštectví těšilo největšího rozmachu v 16. a 17. století.

V té době u nás působila zřejmě nejznámější česká věštkyně německého původu Sibyla Weiß. Ta se těšila nesmírné oblibě a mezi lidmi se proslavila údajně tím, že se její předpovědi plnili.

Takzvaná Pražská Sibyla ale nevěštila pouze budoucnost jednotlivých lidí. Předpověděla také osud Česka a události, které se odehrály dlouho po její smrti. Mezi nimi bylo například obnovení české samostatnosti, obě světové války, nebo povodně.

Jedna její věštba se ale týká i roku 2019. V něm má údajně dojít k události, která může zahubit až statisíce Pražanů. Na českou metropoli se totiž má snést obří ohnivá koule a část města by měla být zničena. 

Není třeba dodávat, že s největší pravděpodobností se věštba nevyplní a nedojde-li například k válce, neexistuje vyjma asteroidu nic, co by mohlo mít takový dopad na Prahu. Pokud by se na nás ale nějaké vesmírné těleso řítilo, už bychom o tom věděli.

Proto není důvod k obavám a lidé mohou klidně spát tento, i příští rok. Navíc je jisté, že nepůjde o jedinou věštbu na příští rok. Do konce toho letošního se jich jistě ještě několik objeví.

Vstupte do diskuze (49)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Rittig je jen návnada pro média." Exšéf DPP se v jízdenkové kauze zastal…

17.10.2018 17:02 Aktualizováno Obžalovaný lobbista Ivo Rittig je v kauze zakázek pražského dopravního podniku (DPP) jen návnadou…

Češka "ulovila" Nora na erotickém webu, pak z něj vylákala miliony. Soud…

17.10.2018 12:38 Odvolací Vrchní soud v Olomouci snížil na sedm let vězení trest Barboře Havířové, žena podle…

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Popularita EU je rekordní. Výjimkou jsou Češi, Brusel vypráskali

17.10.2018 11:10 Nejvíce Evropanů za posledních 25 let nyní věří, že členství jejich země v Evropské unii je dobrá…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama