Hasiči strhávají střechu vyhořelého kulturáku v Drnovicích, škoda nejméně 20 milionů

Vyškov - Hasiči dnes začali rozebírat střechu kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku, který v pátek vyhořel. Dopoledne v Drnovicích pracovali místní dobrovolní hasiči i profesionálové z Vyškova. Připravovali prostor pro experty a vyšetřovatele, kteří by měli určit příčinu události se škodou nejméně 20 milionů korun. Situace zůstane podobná nejspíš až do pondělí, řekl ČTK mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Ráno už v budově nebyla žádná žhnoucí ohniska. "Preventivně rozebíráme střešní konstrukce, strháváme je, něco vynášíme ven," řekl Příkaský. Cílem je to, aby mohli v budově bezpečně pracovat vyšetřovatelé z řad hasičů i policie.

Plameny nikoho nezranily. V době požáru v budově nikdo nebyl, uvedla starostka Zuzana Hermanová na webu obce. Další postup podle ní záleží na vyšetřovatelích a statikovi. V první fázi se musí udělat zabezpečovací práce a zajištění stavby proti nepříznivým vlivům počasí, informoval obecní úřad na webu.

K plamenům šlehajícím ze střechy kulturního domu vyjeli hasiči v pátek kolem 11:30. Postupně vyhlásili třetí ze čtyř stupňů poplachu, na místě byly desítky hasičů z 21 jednotek i chemická laboratoř.

Požár zasáhl střechu, půdní prostory, které se propadly do sálu, i velkou část interiéru. Hasiči dostali plameny pod kontrolu v pátek ve 14:36. Likvidaci ohlásili až dnes ve 14:15.

Kulturní dům z roku 1951 stojí vedle obecního úřadu. Koncertovalo tam mnoho známých zpěváků a kapel, například Olympic, Kabát nebo Karel Gott.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Argentinská doga vláčela seniorku přes vesnici, v nemocnici zemřela

16.02.2019 18:30 V nemocnici v České Lípě zemřela v pátek jednadevadesátiletá žena, kterou ve středu v obci Pihel na…

Češi mají podle ministerstva vážný problém. Vůbec si ho neuvědomují

16.02.2019 11:34 Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví…

Česko zasáhla vlna vyděračských mailů. Za intimní nahrávky chtějí tisíce…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Českou republiku zasáhla vlna e-mailových útoků cílená na běžné občany. Z nich se útočníci snaží…

Další závadné polské maso v Česku. Tentokrát kuřecí a vepřové

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Do České republiky dorazily další stovky kilogramů závadného masa z Polska. Tentokrát nešlo o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama