Hasiči strhávají střechu vyhořelého kulturáku v Drnovicích, škoda nejméně 20 milionů

Vyškov - Hasiči dnes začali rozebírat střechu kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku, který v pátek vyhořel. Dopoledne v Drnovicích pracovali místní dobrovolní hasiči i profesionálové z Vyškova. Připravovali prostor pro experty a vyšetřovatele, kteří by měli určit příčinu události se škodou nejméně 20 milionů korun. Situace zůstane podobná nejspíš až do pondělí, řekl ČTK mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Ráno už v budově nebyla žádná žhnoucí ohniska. "Preventivně rozebíráme střešní konstrukce, strháváme je, něco vynášíme ven," řekl Příkaský. Cílem je to, aby mohli v budově bezpečně pracovat vyšetřovatelé z řad hasičů i policie.

Plameny nikoho nezranily. V době požáru v budově nikdo nebyl, uvedla starostka Zuzana Hermanová na webu obce. Další postup podle ní záleží na vyšetřovatelích a statikovi. V první fázi se musí udělat zabezpečovací práce a zajištění stavby proti nepříznivým vlivům počasí, informoval obecní úřad na webu.

K plamenům šlehajícím ze střechy kulturního domu vyjeli hasiči v pátek kolem 11:30. Postupně vyhlásili třetí ze čtyř stupňů poplachu, na místě byly desítky hasičů z 21 jednotek i chemická laboratoř.

Požár zasáhl střechu, půdní prostory, které se propadly do sálu, i velkou část interiéru. Hasiči dostali plameny pod kontrolu v pátek ve 14:36. Likvidaci ohlásili až dnes ve 14:15.

Kulturní dům z roku 1951 stojí vedle obecního úřadu. Koncertovalo tam mnoho známých zpěváků a kapel, například Olympic, Kabát nebo Karel Gott.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Syndrom vyhoření má každý pátý Čech. Víte, jaký je první varovný signál?

11.12.2018 17:56 Aktualizováno Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři,…

Hodnota akcií OKD? Justice musí znovu řešit vyplácenou sumou, nařídil…

11.12.2018 17:01 Aktualizováno Ústavní soud (ÚS) vyhověl menšinovému akcionáři vytěsněnému v roce 2005 z černouhelné těžební…

K zákazu drezury zvířat v cirkusech nejspíš nedojde. Ochránci jsou…

11.12.2018 15:20 Ministr zemědělství Miroslav Toman (nestr. za ČSSD) se podle informací dnešní Mladé fronty Dnes…

Sníh překvapil silničáře, Vánoce pošťáky. Když nedostanete Vánoční dárek,…

11.12.2018 12:49 Komentář - Každý rok je to to stejné a rok od roku horší. Jak zpívá Jaromír Nohavica v jedné ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama