Hasiči strhávají střechu vyhořelého kulturáku v Drnovicích, škoda nejméně 20 milionů

Vyškov - Hasiči dnes začali rozebírat střechu kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku, který v pátek vyhořel. Dopoledne v Drnovicích pracovali místní dobrovolní hasiči i profesionálové z Vyškova. Připravovali prostor pro experty a vyšetřovatele, kteří by měli určit příčinu události se škodou nejméně 20 milionů korun. Situace zůstane podobná nejspíš až do pondělí, řekl ČTK mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Ráno už v budově nebyla žádná žhnoucí ohniska. "Preventivně rozebíráme střešní konstrukce, strháváme je, něco vynášíme ven," řekl Příkaský. Cílem je to, aby mohli v budově bezpečně pracovat vyšetřovatelé z řad hasičů i policie.

Plameny nikoho nezranily. V době požáru v budově nikdo nebyl, uvedla starostka Zuzana Hermanová na webu obce. Další postup podle ní záleží na vyšetřovatelích a statikovi. V první fázi se musí udělat zabezpečovací práce a zajištění stavby proti nepříznivým vlivům počasí, informoval obecní úřad na webu.

K plamenům šlehajícím ze střechy kulturního domu vyjeli hasiči v pátek kolem 11:30. Postupně vyhlásili třetí ze čtyř stupňů poplachu, na místě byly desítky hasičů z 21 jednotek i chemická laboratoř.

Požár zasáhl střechu, půdní prostory, které se propadly do sálu, i velkou část interiéru. Hasiči dostali plameny pod kontrolu v pátek ve 14:36. Likvidaci ohlásili až dnes ve 14:15.

Kulturní dům z roku 1951 stojí vedle obecního úřadu. Koncertovalo tam mnoho známých zpěváků a kapel, například Olympic, Kabát nebo Karel Gott.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Rittig je jen návnada pro média." Exšéf DPP se v jízdenkové kauze zastal…

17.10.2018 17:02 Aktualizováno Obžalovaný lobbista Ivo Rittig je v kauze zakázek pražského dopravního podniku (DPP) jen návnadou…

Češka "ulovila" Nora na erotickém webu, pak z něj vylákala miliony. Soud…

17.10.2018 12:38 Odvolací Vrchní soud v Olomouci snížil na sedm let vězení trest Barboře Havířové, žena podle…

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Popularita EU je rekordní. Výjimkou jsou Češi, Brusel vypráskali

17.10.2018 11:10 Nejvíce Evropanů za posledních 25 let nyní věří, že členství jejich země v Evropské unii je dobrá…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama