Boj s lesním požárem na Děčínsku: Hasiči nemohou do skal, bylo přivoláno letadlo

Hasiči se dnes celý den snaží dostat pod kontrolu požár lesa ve skalnatém terénu na Děčínsku. Podle mluvčího hasičů Lukáše Marvana zatím není možné odhadnout, kdy bude požár lokalizován. Požár se začal šířit do hloubky, zasažena stále zůstává plocha 500krát 500 metrů. Hasiči zůstanou na místě do tmy, potom hašení přeruší a pokračovat budou v sobotu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

"Na místě je sedm hasičských jednotek a několik jednotek z Německa. Nasazen je i vrtulník. Požár se bohužel nadále šíří do hloubky, požářiště tedy musíme prolévat velkým množstvím vody," řekl na dotaz ČTK Marvan.

Hořet v nepřístupném terénu o ploše 500krát 500 metrů začalo ve čtvrtek okolo 13:30 Operační důstojník ČTK řekl, že bylo na místě okolo 50 hasičů a dalších pět aut s požárníky z Německa. Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu, který byl dnes snížen na stupeň druhý.

Do skal se nedostala hasičská technika, na místo byl proto povolán vrtulník a hasicí letadlo z Plzně a voda se shazovala ze vzduchu. Přes noc bylo hašení přerušeno, přítomná jednotka monitorovala situaci.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Medvěd na Zlínsku se chová nezvykle, mohl by zabít člověka. Kraj chce…

22.10.2018 16:46 Aktualizováno Zlínský kraj chce odstřelit medvěda, který se od září pohybuje v regionu a zabil již dvě desítky…

Spiknutí české justice? Lidé, kteří složili rekordní kauci za Zadeha,…

22.10.2018 15:54 Lidé, kteří složili kauci 150 milionů korun za podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha v kauze…

Padl trest za trýznivou vraždu ve večerce. Vietnamka si před smrtí prožila…

22.10.2018 15:04 Aktualizováno Krajský soud v Liberci dnes potrestal 18 lety vězení čtyřicetiletého muže, který v lednu zavraždil…

V Česku se objevila vzácná šelma, opakovaně ji zachytila fotopast

22.10.2018 14:02 Fotopast umístěná nedaleko obce Rybník v CHKO Český les opětovně odhalila v této oblasti kočku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama