Zákazník nevysoudil levné kytary, které e-shop chybně označil

Český e-shop s konečnou platností nemusí dodat zboží, které ve své nabídce chybně označil. Ústavní soud odmítl stížnost klienta, jenž trval na dodání dvou elektrických kytar Fender Telecaster J5 za celkovou cenu 1134 korun. Skutečná cena originálních kytar americké značky Fender je mnohonásobně vyšší, odvíjí se od modelu a provedení.

Přidejte svůj názor

Nakupujete na internetu?

Muž si zboží objednal v lednu 2014. O pár hodin později dostal e-mailem omluvu s vysvětlením, že u nabízeného zboží v e-shopu byl omylem umístěný chybný obrázek. Obchod objednávku stornoval a zákazníkovi nabídl slevu na další nákup. Zákazník ale trval na původní objednávce a kytar se domáhal soudní cestou.

Obvodní soud pro Prahu 9 v dubnu 2015 konstatoval, že obchod chyboval, avšak žalobu zamítl s vysvětlením, že nebyla uzavřena žádná smlouva. Obchod a zákazník se totiž neshodovali v tom, co je předmětem koupě. Zatímco e-shop pod daným kódem nabízel jen přepínač k elektrické kytaře, zákazník tvrdil, že si zakoupil dva hudební nástroje.

V lednu 2016 verdikt potvrdil Městský soud v Praze, podle kterého zákazník očividně nejednal v důvěře, že prodejce skutečně za daných podmínek nabízí kytaru. Muž letos neuspěl ani u Nejvyššího soudu.

V ústavní stížnosti zákazník zdůraznil, že celou situaci vyvolala chyba e-shopu a že justice chybovala, když upřednostnila práva prodejce před právy spotřebitele. Ústavní soud stížnost označil za zjevně neopodstatněnou. "Obecné civilní soudy všech stupňů dle přesvědčení Ústavního soudu věc stěžovatele dostatečně posoudily, a svá rozhodnutí řádně zdůvodnily," stojí v usnesení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Roma Pride: Akce bude proti anticikanistickým lžím Zemana, oznámili…

21.10.2018 22:05 Aktualizováno Účastníci letošního pochodu romské hrdosti Roma Pride vystoupí proti anticikanistickým výrokům…

Jak Češi vnímají rozpad Rakouska-Uherska? Tyto odpovědi vás možná zaskočí

21.10.2018 20:40 Sedm z deseti Čechů vnímá rozpad Rakouska-Uherska před 100 lety pozitivně. Opačný názor na událost,…

Český obrozenec, na kterého historie zapomněla. Pohřeb měl na Štědrý den

21.10.2018 20:35 Aktualizováno Známými českými obrozenci (či národními buditeli) byli například František Palacký, Josef Dobrovský…

Seniorka na kole se srazila s traktorem, zemřela na místě

21.10.2018 19:51 U Katovic na Strakonicku zahynula dnes podvečer sedmasedmdesátiletá cyklistka, která se srazila s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama