Zákazník nevysoudil levné kytary, které e-shop chybně označil

Český e-shop s konečnou platností nemusí dodat zboží, které ve své nabídce chybně označil. Ústavní soud odmítl stížnost klienta, jenž trval na dodání dvou elektrických kytar Fender Telecaster J5 za celkovou cenu 1134 korun. Skutečná cena originálních kytar americké značky Fender je mnohonásobně vyšší, odvíjí se od modelu a provedení.

Přidejte svůj názor

Nakupujete na internetu?

Muž si zboží objednal v lednu 2014. O pár hodin později dostal e-mailem omluvu s vysvětlením, že u nabízeného zboží v e-shopu byl omylem umístěný chybný obrázek. Obchod objednávku stornoval a zákazníkovi nabídl slevu na další nákup. Zákazník ale trval na původní objednávce a kytar se domáhal soudní cestou.

Obvodní soud pro Prahu 9 v dubnu 2015 konstatoval, že obchod chyboval, avšak žalobu zamítl s vysvětlením, že nebyla uzavřena žádná smlouva. Obchod a zákazník se totiž neshodovali v tom, co je předmětem koupě. Zatímco e-shop pod daným kódem nabízel jen přepínač k elektrické kytaře, zákazník tvrdil, že si zakoupil dva hudební nástroje.

V lednu 2016 verdikt potvrdil Městský soud v Praze, podle kterého zákazník očividně nejednal v důvěře, že prodejce skutečně za daných podmínek nabízí kytaru. Muž letos neuspěl ani u Nejvyššího soudu.

V ústavní stížnosti zákazník zdůraznil, že celou situaci vyvolala chyba e-shopu a že justice chybovala, když upřednostnila práva prodejce před právy spotřebitele. Ústavní soud stížnost označil za zjevně neopodstatněnou. "Obecné civilní soudy všech stupňů dle přesvědčení Ústavního soudu věc stěžovatele dostatečně posoudily, a svá rozhodnutí řádně zdůvodnily," stojí v usnesení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polské maso se salmonelou šlo i do škol a nemocnic, Makro zachytilo…

21.02.2019 17:02 Aktualizováno Polské maso ze šarže s výskytem bakterií salmonely směřovalo z valašskomeziříčské společnosti MP…

Nenávistné komentáře k fotce prvňáků? V kauze padlo už třetí obvinění

21.02.2019 16:58 Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií…

Komu patří pec v krematoriu? Ústecký soud řeší neobvyklou kauzu

21.02.2019 16:31 Aktualizováno U ústeckého okresního soudu dnes zazněla vzájemná žaloba města a firmy Memory In Memory o určení…

Převzetí MUS byl "faul na stát" za podpory ČSSD, řekl u soudu důležitý…

21.02.2019 15:30 Aktualizováno Bývalý předseda Fondu národního majetku (FNM) Roman Češka dnes označil převzetí Mostecké uhelné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama