Zákazník nevysoudil levné kytary, které e-shop chybně označil

Český e-shop s konečnou platností nemusí dodat zboží, které ve své nabídce chybně označil. Ústavní soud odmítl stížnost klienta, jenž trval na dodání dvou elektrických kytar Fender Telecaster J5 za celkovou cenu 1134 korun. Skutečná cena originálních kytar americké značky Fender je mnohonásobně vyšší, odvíjí se od modelu a provedení.

Přidejte svůj názor

Nakupujete na internetu?

Muž si zboží objednal v lednu 2014. O pár hodin později dostal e-mailem omluvu s vysvětlením, že u nabízeného zboží v e-shopu byl omylem umístěný chybný obrázek. Obchod objednávku stornoval a zákazníkovi nabídl slevu na další nákup. Zákazník ale trval na původní objednávce a kytar se domáhal soudní cestou.

Obvodní soud pro Prahu 9 v dubnu 2015 konstatoval, že obchod chyboval, avšak žalobu zamítl s vysvětlením, že nebyla uzavřena žádná smlouva. Obchod a zákazník se totiž neshodovali v tom, co je předmětem koupě. Zatímco e-shop pod daným kódem nabízel jen přepínač k elektrické kytaře, zákazník tvrdil, že si zakoupil dva hudební nástroje.

V lednu 2016 verdikt potvrdil Městský soud v Praze, podle kterého zákazník očividně nejednal v důvěře, že prodejce skutečně za daných podmínek nabízí kytaru. Muž letos neuspěl ani u Nejvyššího soudu.

V ústavní stížnosti zákazník zdůraznil, že celou situaci vyvolala chyba e-shopu a že justice chybovala, když upřednostnila práva prodejce před právy spotřebitele. Ústavní soud stížnost označil za zjevně neopodstatněnou. "Obecné civilní soudy všech stupňů dle přesvědčení Ústavního soudu věc stěžovatele dostatečně posoudily, a svá rozhodnutí řádně zdůvodnily," stojí v usnesení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Staré Boleslavi hořel atypický rodinný domek

09.12.2018 19:46 Ve Staré Boleslavi u Prahy dnes v podvečer hořel netypický rodinný domek, který vznikl obezděním…

Hasiči kvůli požáru v bytě na kutnohorském sídlišti evakuovali 20 lidí

09.12.2018 12:27 Hasiči v noci na dnešek evakuovali kvůli požáru 20 lidí z pětipodlažního domu na kutnohorském…

Nejhorší den pro Čechy? Pojišťovny prozradily, který to je

08.12.2018 09:38 Nejvíce pojistných událostí vzniká první den pracovního týdne. Potvrdily se tak glosy, které…

Tragédie ve Studénce: Nový soud bude v únoru, původní verdikt zrušen pro…

07.12.2018 17:08 Okresní soud v Novém Jičíně se začne příští rok v únoru nanovo zabývat železničním neštěstím ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama