Tragédie na jezeře Lhotka: Tři lidé čelí obvinění kvůli utonutí vietnamských chlapců

Policie obvinila z usmrcení z nedbalosti tři lidi v souvislosti se srpnovým utonutím dvou vietnamských chlapců na koupališti Lhota u Prahy. V případě odsouzení jim hrozí rok až šest let za mřížemi, řekla dnes policejní mluvčí Markéta Johnová. Mluvčí nechtěla specifikovat, zda jsou obvinění zaměstnanci koupaliště nebo návštěvníci, kteří na koupališti v osudnou dobu byli.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

krimi
doporučujeme

Chlapci se na koupališti utopili 2. srpna. Ve vodě je našli asi po dvou hodinách od nahlášení potápěči. Záchranáři již chlapcům nedokázali pomoci, resuscitace byla neúspěšná.

"Kriminalisté obvinili dvě ženy a jednoho muže z trestného činu usmrcení z nedbalosti, za který jim hrozí v případě odsouzení trest ve výši až šesti let. Více podrobností v této fázi vyšetřování nebudeme sdělovat," řekla Johnová. Vyšetřování podle ní dále pokračuje, policie bude nadále pokračovat s výslechy svědků.

Podle některých médií personál areálu otálel s pomocí rodičům, kteří děti hledali. Ředitel areálu Robert Nedvěd řekl již dříve serveru idnes.cz, že zaměstnanci areálu Lhota podle něj udělali pro záchranu dětí maximum. Česko-vietnamská společnost žádá vyšetření události. Blesk.cz s odvoláním na svědky již dříve uvedl, že chlapci zmizeli dřív, než byla událost nahlášená na tísňovou linku, matkám ale nikdo nevěnoval pozornost, zaměstnankyně koupaliště se prý ženám vysmívaly.

Televize Prima s odvoláním na svědky události uvedla, že se do řešení situace vložili další návštěvníci koupaliště. Pracovnice koupaliště ale podle nich nechtěly vyvolávat chaos a obtěžovat návštěvníky.

V neděli 5. srpna se na koupališti sešlo asi 150 lidí na pietní akci za utonulé chlapce. Kolem dřevěného kříže u lesní cesty účastníci položili květiny a svíčky. Hrála harmonika, někteří lidé tiše zpívali a podle vietnamského zvyku házeli na pietní místo hrsti rýže.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Názory na nošení roušek ve světě se různí, povinné jsou v Česku

04.04.2020 11:07 Prezident Donald Trump oznámil, že americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC)…

Biskupové vyzvali věřící, ať oslaví vzkříšení Krista světlem svic

04.04.2020 10:38 Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící, kteří se nebudou moci zúčastnit velikonoční vigilie,…

Na Olomoucku hořela farma, škoda půl milionu. Další požáry na Jihlavsku

04.04.2020 09:07 Škodu za zhruba půl milionu korun způsobil požár hospodářského stavení a stodoly ve Vilémově na…

Ruská menšina v Česku se zapojila do pomoci proti koronaviru

04.04.2020 09:04 Do dobrovolné pomoci v boji proti epidemii koronaviru se zapojila i ruskojazyčná menšina v Česku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy