Soud otevřel otřesný případ znásilnění a vraždy. Obžalovaný se vykrucuje

Před Krajským soudem v Plzni dnes stanul sedmačtyřicetiletý Jaromír Šmídek z Horního Slavkova na Sokolovsku. Obžaloba ho viní ze znásilnění sedmileté dcery jeho bývalé přítelkyně a z vraždy jeho jednadvacetiletého známého. Mladíka, v jehož domě s přítelkyní a jejími dětmi na podzim krátce žil, podle státního zástupce letos v lednu hodil u odlehlého domu v Karlových Varech do odpadní jímky a zakryl ji těžkým poklopem. Muž se v jímce utopil.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

soudy
doporučujeme

Šmídek se pak pokusil na něj svalit vinu za znásilnění dítěte, kvůli kterému byl prověřován mladoboleslavskou policií, uvedl žalobce. Podle něj se svým jednáním snažil zbavit soka, získat zpět bývalou přítelkyni a zbavit se podezření ze znásilnění dítěte. Obžalovaný, jemuž hrozí až výjimečný trest, tedy i doživotí, vinu v obou případech odmítá.

Šmídek podle spisu nutil loni v září či říjnu na Mladoboleslavsku dceru své tehdejší přítelkyně k intimním dotykům, společné koupeli, osahával ji a masturboval před ní. S přítelkyní a jejími dětmi žil společně od konce srpna. Bydleli v domě u mladíka, z jehož vraždy se nyní zpovídá. Dítěti podle spisu říkal, ať matce o jejich společném tajemství neříká. Děvče se ale matce svěřilo a ona se v říjnu se Šmídkem rozešla. Když se odstěhoval, nahlásila začátkem listopadu vše policii. U dítěte se podle znalců vyvinula posttraumatická stresová porucha.

Šmídek dnes u soudu stejně jako v předchozích výpovědích tvrdil, že dítě si vše vymyslelo. Po infarktu, který ho postihl loni v září, byl prý impotentní. Připustil pouze, že děvčeti, které prý na mobilu vidělo erotické video, odpovídal přiměřeně jeho věku na četné dotazy a řekl mu také názvy některých částí lidského těla. Matce o tom neměla říkat proto, že matka je puritánka a s dcerou by o takových věcech nemluvila.

Obžalovaný odmítá i vraždu mladého muže. Podle státního zástupce v noci na 23. ledna malátného a obtížně se pohybujícího muže naložil na Mladoboleslavsku do osobního auta a odjel s ním k domu na odlehlém místě na okraji Karlových Varů. Tam ho hodil do zhruba dva metry hluboké jímky naplněné vodou a přikryl ji téměř padesátikilogramovým poklopem. Tělo utopeného muže bylo nalezeno o pár dní později. Šmídek podle spisu hned po činu poslal z mobilního telefonu mladého muže jeho jménem textovou zprávu své bývalé přítelkyni a tvrdil v ní, že skutečným viníkem intimností s její dcerou byl právě onen mladík, že dluží Šmídkovi peníze, že odchází do zahraničí a že se už neuvidí.

Ženě se ale zpráva zdála podezřelá a kontaktovala další lidi. Šmídek jim nejdřív tvrdil, že mladíka neviděl. Když mu řekli, že ho zachytila palubní kamera ze zaparkovaného auta, řekl jim, že ho odvezl do Mladé Boleslavi. U soudu řekl, že mladíka na jeho přání odvezl do Karlových Varů k pomníku Ivana Hlinky a vysadil ho tam.

Soud pokračuje v dalších dnech.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Karlovarsku byly nalezeny nebezpečné chemikálie, armáda je likviduje

03.06.2020 21:25 Aktualizováno Na bývalém vojenském chemickém cvičišti v Doupovských horách na Karlovarsku vojáci odstraňují…

Na Slovensko bez omezení. Babiš a Matovič otevřeli hranice

03.06.2020 17:58 Aktualizováno Od dnešní půlnoci se plně obnoví volný pohyb lidí mezi Českem a Slovenskem a vrátí se ke stavu v…

Nezaměstnanost v květnu stoupla na 3,6 procenta, naznačují odhady

03.06.2020 17:04 Nezaměstnanost v květnu stoupla na 3,6 procenta z dubnových 3,4 procenta, odhadují analytici…

Pražské metro hlásí další nárůst počtu cestujících

03.06.2020 15:48 Počet cestujících v pražském metru se opět zvýšil. Sčítače ve stanicích zaznamenaly v pondělí 1.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy