Vlak na Rokycansku sroloval auto. Řidič ho předtím nechal na kolejích a šel pro pomoc

U Kařízku na Rokycansku narazil v noci na dnešek nákladní vlak do osobního automobilu. V osobním voze, který stál na kolejích, v tu chvíli nikdo neseděl. Hlavní trať z Prahy do Plzně byla pět hodin uzavřená. Provoz byl obnoven v 05:48, řekl ČTK mluvčí hasičů Plzeňského kraje Petr Poncar.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Dlouhý vlak (téměř 300 metrů) tlačil auto před sebou asi 550 metrů, než zastavil. Ve voze nikdo nebyl, žádný člověk se nepohyboval ani podél trati," uvedl mluvčí.

Osobní vozidlo skončilo srolované pod lokomotivou. Střet poškodil její naftovou nádrž, kterou hasiči utěsnili, uniklý olej zasypali sorbentem. Zasahovalo asi 12 hasičů včetně dobrovolných a drážních. Lokomotiva zřejmě nebude příliš poškozená.

"Řidič (39 let) podle svých slov zanechal vůz v kolejišti z důvodu poruchy," uvedla mluvčí rokycanské policie Hana Kroftová. Podle informací ČTK ji nikomu neoznámil, ale šel hledat pomoc. Policisté ho vypátrali po několika hodinách, přítomnost alkoholu v krvi bude zkoumat lékař.

"Případ nadále prověřují rokycanští kriminalisté kvůli podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení," uvedla Kroftová. Škoda na obou dopravních prostředcích byla předběžná odhadnuta na 270.000 korun.

Nehodu měli hasiči nahlášenou v 00:27. Mezi stanicemi Plzeň hlavní nádraží a Hořovice byla zavedena náhradní autobusová doprava. Autobusy jezdily i v úseku Kařízek - Hořovice.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pomůžu vám k zbrojnímu průkazu, slibuje šéf pražské muslimské obce a volá…

20.03.2019 02:20 Aktualizováno O rozruch se postaral nový šéf pražské muslimské obce Leonid Kushnarenko: Ve videu, které bylo…

Útočník z Christchurch byl i v Česku, putoval po stopách bojovníků proti…

19.03.2019 17:59 Útočník na mešity ve městě Christchurch na Novém Zélandu navštívil několikrát Evropu, kde putoval…

Soud snížil manželům Janákovým doživotní trest. Plánovali pět vražd, jednu…

19.03.2019 14:36 Aktualizováno Pražský vrchní soud zrušil doživotní tresty nad bývalými manžely Jaroslavem a Petrou Janákovými. Za…

Co nejvíce trápí Čechy? Podívejte se na žebříček, došlo k několika změnám

19.03.2019 13:22 Za nejpalčivější problémy země považují Češi korupci a hospodářskou kriminalitu. Lidé naopak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama