Vlak na Rokycansku sroloval auto. Řidič ho předtím nechal na kolejích a šel pro pomoc

U Kařízku na Rokycansku narazil v noci na dnešek nákladní vlak do osobního automobilu. V osobním voze, který stál na kolejích, v tu chvíli nikdo neseděl. Hlavní trať z Prahy do Plzně byla pět hodin uzavřená. Provoz byl obnoven v 05:48, řekl ČTK mluvčí hasičů Plzeňského kraje Petr Poncar.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Dlouhý vlak (téměř 300 metrů) tlačil auto před sebou asi 550 metrů, než zastavil. Ve voze nikdo nebyl, žádný člověk se nepohyboval ani podél trati," uvedl mluvčí.

Osobní vozidlo skončilo srolované pod lokomotivou. Střet poškodil její naftovou nádrž, kterou hasiči utěsnili, uniklý olej zasypali sorbentem. Zasahovalo asi 12 hasičů včetně dobrovolných a drážních. Lokomotiva zřejmě nebude příliš poškozená.

"Řidič (39 let) podle svých slov zanechal vůz v kolejišti z důvodu poruchy," uvedla mluvčí rokycanské policie Hana Kroftová. Podle informací ČTK ji nikomu neoznámil, ale šel hledat pomoc. Policisté ho vypátrali po několika hodinách, přítomnost alkoholu v krvi bude zkoumat lékař.

"Případ nadále prověřují rokycanští kriminalisté kvůli podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení," uvedla Kroftová. Škoda na obou dopravních prostředcích byla předběžná odhadnuta na 270.000 korun.

Nehodu měli hasiči nahlášenou v 00:27. Mezi stanicemi Plzeň hlavní nádraží a Hořovice byla zavedena náhradní autobusová doprava. Autobusy jezdily i v úseku Kařízek - Hořovice.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exekuce žižkovské Kliniky je dokončena, budovu převzala SŽDC

18.01.2019 18:07 Aktualizováno Exekutor Ivo Luhan po více než týdnu od začátku vyklízení bývalé plicní kliniky na Žižkově předal…

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Rathova výpověď u soudu skončila. Mluvil 14 hodin, dnes ho griloval žalobce

18.01.2019 14:10 Aktualizováno U Krajského soudu v Praze dnes skončil výslech bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama