Praha očekává nákupní horečku: Metro bude mít v adventní víkendy interval pět minut

Končící pražští radní rozhodli, že v adventní víkendy bude metro na všech třech linkách jezdit ve špičce v maximálním intervalu pěti minut. Posílen bude také provoz některých autobusových linek. Magistrát vyjde posílení dopravy na 17,1 milionu korun. První adventní víkend bude 1. a 2. prosince.

Přidejte svůj názor

Pražské metro, ilustrační fotografie
doporučujeme

Změna intervalu se týká tras A a B, neboť na lince metra C byl v uplynulých měsících pětiminutový víkendový interval již zaveden. Metro A a B tak budou nově namísto zhruba sedmiminutového intervalu jezdit v pětiminutovém, a to v sobotu vždy od 09:00 do 20:00 a v neděli od 13:00 do 20:00.

V souvislosti s úpravou intervalu na lince A navrhuje Ropid, který plánuje pražskou MHD, zkrátit interval na pět minut také na lince 199, která jezdí z Veleslavína na letiště v Ruzyni. Ve víkendových špičkách budou jezdit na linkách 188 a 207 kloubové autobusy. Linky zastavují u nákupních center na Pankráci a na náměstí Republiky.

Z celkových nákladů bude nejdražší posílení provozu na trase A, které vyjde na 10,5 milionu. Posílení trasy B bude město stát přes šest milionů a na 583.256 korun vyjdou změny v případě autobusů.

Oproti minulým letům je letošní posílení MHD menší. V posledních letech začaly na vybraných tramvajových linkách jezdit dvouvozové soupravy, nasazovány byly kloubové autobusy nebo byl zkrácen interval na trase metra C. Podle dokumentu schváleného radními, tak již změny v rozsahu, jako byly v minulosti, nejsou potřeba.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Návrat ze zahraničí? Češi se musí hlásit ambasádám, upozorňuje MZV

09.04.2020 11:56 Všichni Češi, kteří se vracejí ze zahraničí za využití vlastních prostředků, musí předem oznámit…

Ústavní soud: Justice chybovala, když povolila vydání Tchajwanců do Číny

09.04.2020 10:18 Česká justice chybovala, když rozhodla o přípustnosti vydání osmi Tchajwanců k trestnímu stíhání do…

Covid-19: V Česku již zemřelo přes sto pacientů s koronavirem

09.04.2020 09:47 Aktualizováno Počet lidí s nemocí covid-19, kteří zemřeli v českých nemocnicích, převýšil 100 případů. Podle…

Ve Studénce hořela střecha domu s autoservisem, škoda dva miliony

09.04.2020 08:33 Škodu předběžně odhadovanou na dva miliony korun způsobil ve středu odpoledne požár střechy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy