První oběti mrazů? Policie dnes v Praze jela ke čtyřem mrtvým, za víkend jich je šest

Policisté dnes vyjížděli v Praze k nálezům čtyř mrtvých, podle prvotního ohledání zatím nic nesvědčí o cizím zavinění. Další dva muže bez známek života našli policisté v sobotu. Přesnou příčinu smrti určí nařízené pitvy, řekla mluvčí policie Andrea Zoulová. Nedá se tedy zatím říct, zda svou roli mohlo sehrát nynější chladnější počasí, kdy teploty v noci klesají pod nulu.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

"V takových případech je příčina úmrtí většinou neznámá a přesnou příčinu určí až pitva. Můžeme se jen domnívat, že ke smrti mohly přispět i nízké teploty," řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Ve Vrchlického sadech u pražského Hlavního nádraží byl ráno nalezen mrtvý muž, zřejmě bezdomovec. Při prvotním ohledání bylo vyloučeno cizí zavinění, uvedla Zoulová. "Podle přivolaného lékaře nebylo shledáno na těle cizí zavinění, vzhledem k tomu, že nebyla stanovena totožnost zemřelého, byla nařízena pitva. Ta zároveň objasní příčinu smrti," uvedla mluvčí.

Další mrtvé našli dnes kolemjdoucí postupně také v Modřanech, Košířích a na Pankráci. V modřanské ulici Generála Šišky byl nalezen ve stavební buňce mrtvý čtyřiapadesátiletý cizinec, který v Česku pracoval. "Lékař nenašel žádné známky cizího zavinění smrti," dodala Zoulová.

Další člověk bez známek života ležel v blízkosti ulice Pod Radnicí v Košířích, ani v tomto případě se na úmrtí nikdo cizí podle všeho nepodílel. Policisté vyjížděli také do ulice 5. května u sjezdu na obchodní centrum Arkády Pankrác, kde ležel v křoví u čerpací stanice člověk ve značném stadiu rozkladu. Pravděpodobně to byl muž, u sebe neměl žádný doklad totožnosti. "Příčinu úmrtí i v tomto případě určí pitva," řekla ČTK policejní mluvčí.

Dva mrtvé bezdomovce nalezli kolemjdoucí v Praze v sobotu, jeden ležel u zastávky MHD Vltavská, druhý na Letné. Ani u nich zřejmě nešlo o násilnou smrt.

Bezdomovců je v Praze podle odhadů asi 4500, větší část z nich však alespoň střídavě bydlí například v azylových domech nebo ubytovnách. Lidé bez domova se mohou v Praze před nepříznivým počasím schovat v noclehárnách či denních centrech, která poskytují lidem bez domova stravu, oblečení či poradenské služby. Centrum sociálních služeb Praha (CSSP) celoročně provozuje noclehárnu na lodi Hermes u Štefánikova mostu a zařízení v Michli. Další služby poskytují neziskové organizace, například Naděje, Armáda spásy či Arcidiecézní charita.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rod Walderode získá zpět panství v ČR. Včetně zámku Hrubý Rohozec,…

18.06.2019 12:26 Aktualizováno Odvolací Krajský soud v Hradci Králové potvrdil restituční nárok rodu Walderode na vydání panství…

Kyselinová útočnice stanula před soudem. Hrozí jí 12 let, oběti chtějí…

18.06.2019 12:11 Až dvanáct let vězení hrozí šestačtyřicetileté Anně Kroft, která se dnes u Krajského soudu v Plzni…

Kauza Rath: Odvolací soud udivila výpověď jednoho ze svědků

18.06.2019 11:59 Před pražským vrchním soudem, který projednává odvolání v kauze bývalého středočeského hejtmana…

Školáci ve Veselí zachránili dívku, topila se na koupališti

18.06.2019 11:49 Pětice školáků spolu s plavčíkem a policistou na koupališti ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama