První oběti mrazů? Policie dnes v Praze jela ke čtyřem mrtvým, za víkend jich je šest

Policisté dnes vyjížděli v Praze k nálezům čtyř mrtvých, podle prvotního ohledání zatím nic nesvědčí o cizím zavinění. Další dva muže bez známek života našli policisté v sobotu. Přesnou příčinu smrti určí nařízené pitvy, řekla mluvčí policie Andrea Zoulová. Nedá se tedy zatím říct, zda svou roli mohlo sehrát nynější chladnější počasí, kdy teploty v noci klesají pod nulu.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

"V takových případech je příčina úmrtí většinou neznámá a přesnou příčinu určí až pitva. Můžeme se jen domnívat, že ke smrti mohly přispět i nízké teploty," řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Ve Vrchlického sadech u pražského Hlavního nádraží byl ráno nalezen mrtvý muž, zřejmě bezdomovec. Při prvotním ohledání bylo vyloučeno cizí zavinění, uvedla Zoulová. "Podle přivolaného lékaře nebylo shledáno na těle cizí zavinění, vzhledem k tomu, že nebyla stanovena totožnost zemřelého, byla nařízena pitva. Ta zároveň objasní příčinu smrti," uvedla mluvčí.

Další mrtvé našli dnes kolemjdoucí postupně také v Modřanech, Košířích a na Pankráci. V modřanské ulici Generála Šišky byl nalezen ve stavební buňce mrtvý čtyřiapadesátiletý cizinec, který v Česku pracoval. "Lékař nenašel žádné známky cizího zavinění smrti," dodala Zoulová.

Další člověk bez známek života ležel v blízkosti ulice Pod Radnicí v Košířích, ani v tomto případě se na úmrtí nikdo cizí podle všeho nepodílel. Policisté vyjížděli také do ulice 5. května u sjezdu na obchodní centrum Arkády Pankrác, kde ležel v křoví u čerpací stanice člověk ve značném stadiu rozkladu. Pravděpodobně to byl muž, u sebe neměl žádný doklad totožnosti. "Příčinu úmrtí i v tomto případě určí pitva," řekla ČTK policejní mluvčí.

Dva mrtvé bezdomovce nalezli kolemjdoucí v Praze v sobotu, jeden ležel u zastávky MHD Vltavská, druhý na Letné. Ani u nich zřejmě nešlo o násilnou smrt.

Bezdomovců je v Praze podle odhadů asi 4500, větší část z nich však alespoň střídavě bydlí například v azylových domech nebo ubytovnách. Lidé bez domova se mohou v Praze před nepříznivým počasím schovat v noclehárnách či denních centrech, která poskytují lidem bez domova stravu, oblečení či poradenské služby. Centrum sociálních služeb Praha (CSSP) celoročně provozuje noclehárnu na lodi Hermes u Štefánikova mostu a zařízení v Michli. Další služby poskytují neziskové organizace, například Naděje, Armáda spásy či Arcidiecézní charita.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Oslavy "sametu" přilákaly Čechy k televizi, sledovanost ČT24 stoupla o…

18.11.2019 12:50 Téměř o třetinu oproti běžným dnům stoupla sledovanost kanálu České televize ČT24 v neděli při…

Nálezce zlatého pokladu na Náchodsku dostane dvousettisícové nálezné

18.11.2019 12:03 Nálezce zlatého pokladu z doby bronzové dostane od Královéhradeckého kraje jako odměnu 207.788…

Soud dnes pustil lobbistu Dalíka z vězení

18.11.2019 11:29 Okresní soud ve Znojmě dnes podmíněně propustil Marka Dalíka z vězení s délkou zkušební doby pět…

Český tisk hodnotí oslavy revoluce. Ukázaly na nepříjemnou skutečnost

18.11.2019 09:20 Oslavy třicátého výročí sametové revoluce byly rozporuplné, míní komentátoři českých deníků.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama