U Tančícího domu v Praze se srazily tramvaje. 12 zraněných, aktivován traumaplán

U Jiráskova náměstí ve směru do centra Prahy se dnes odpoledne srazily dvě tramvaje, lehce zraněno bylo 12 lidí, přičemž všichni byli po nehodě při vědomí. Záchranná služba kvůli srážce aktivovala takzvaný traumaplán, který je určen pro mimořádné situace s větším počtem raněných. Provoz v místě nehody téměř dvě hodiny stál a tramvaje jezdily odklonem. ČTK to řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová a mluvčí policie Jan Daněk.

V Praze se srazily tramvaje, mnoho zraněných
doporučujeme

Nehoda se stala kolem 14:00 u Tančícího domu, kde podle Daňka jedna z tramvají zřejmě nedobrzdila a zezadu narazila do tramvaje stojící před ní. "Je to mimo křižovatku, takže to do křižovatky nezasáhlo. Samozřejmě je omezena tramvajová i automobilová doprava, protože tam zasahují složky integrovaného záchranného systému," uvedl krátce po nehodě Daněk. Podle informací na webu pražského dopravního podniku byl provoz v místě srážky obnoven v 15:30.

Záchranáři na twitteru uvedli, že po nehodě v rámci traumaplánu kontaktovali nemocnice ohledně kapacit pro poskytnutí následné péče pacientům, ve 14:57 pak traumatologický plán ukončili.

"Lehká poranění - především obličeje - utrpělo 12 osob," upřesnili záchranáři, kteří měli na místě nehody i speciální vůz Atego. Zraněné odvezli do motolské, vinohradské, všeobecné fakultní a vojenské nemocnice.

Speciální záchranářský vůz Atego letos zasahoval i při červnové nehodě dvou tramvají v Ječné ulici, při které bylo lehce zraněno zhruba 20 lidí. Více než deset zraněných si vyžádala i srážka dvou tramvají v Chotkově ulici v červnu 2013. O měsíc dříve se srazily dvě tramvaje také na Červeném vrchu a lehce zraněno bylo deset lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uškrtil manželku, tělo hodil do rybníka. Vrchní soud potvrdil muži trest

14.07.2020 11:11 Za vraždu manželky si třiapadesátiletý muž odpyká 12 let ve vězení. Trest mu dnes potvrdil odvolací…

V případu Rathova exporadce Bušiny začnou ve středu závěrečné řeči

14.07.2020 10:51 Krajský soud v Praze se dnes vrátil k případu bývalého poradce středočeského hejtmana Davida Ratha…

Soud otevřel rozsáhlý případ přerovské exekutorky. Podle policie je 281…

14.07.2020 10:34 Olomoucký krajský soud dnes otevřel případ bývalé přerovské soudní exekutorky Jitky Studené…

Obávaný počítačový vir se opět hlásí o slovo. Lidé mohou přijít o peníze

14.07.2020 10:30 Odborníci v oblasti kyberbezpečnosti a počítačové kriminality neustále varují, aby si lidé do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy