Dvě tragédie během pár hodin v Brně: Řidička se zabila o sloup, chodkyni přejelo auto

V Černovické ulici v Brně dnes ráno srazil řidič osobního auta 56letou chodkyni. Záchranáři se jí snažili pomoct, ale její zranění byla tak vážná, že jim podlehla, řekl ČTK mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek. V Brně jde o druhou smrtelnou nehodu v několika hodinách. V pondělí večer zemřela po nárazu do sloupu veřejného osvětlení řidička na Burianově náměstí v Žabovřeskách. Policie v kraji letos eviduje 342 dopravních nehod s chodcem, 15 lidí při nich zemřelo.

Autonehoda
doporučujeme

Dnešní nehoda se stala ve směru do Komárova u železničního podjezdu, pro dopravu zůstal jeden pruh průjezdný. "Dechová zkouška u řidiče byla negativní a příčiny ještě vyšetřujeme," řekl Malášek. Zatím není zřejmé, zda žena šla po přechodu či nikoliv.

Při pondělní nehodě řidička osobního auta jela směrem z centra, vjela do protisměru a narazila do sloupu, na němž zůstalo auto zaklíněné. Podle záchranky byla příčinou nehody pravděpodobně zdravotní indispozice.

Typickým rysem pro nehody v tomto období podle policie bývá snížená viditelnost, a to nejen tma, ale i déšť, sníh, mlha. Chodci by měli řidičům usnadnit situaci a být vidět. To znamená nosit reflexní prvky nejen tam, kde je to ze zákona povinné, ale i ve městech, minimálně na neosvětlených či špatně osvětlených místech. Naopak řidiči by si měli rizika jízdy, kterými jsou delší brzdná dráha a horší viditelnost chodců, v tomto ročním období uvědomovat a přizpůsobit jim především rychlost jízdy a styl řízení.

Policie letos v kraji eviduje 342 dopravních nehod s chodcem. Celkem 15 lidí při nich zemřelo, 57 jich utrpělo těžké zranění, 273 lehké. Jen za listopad policie v kraji eviduje 50 dopravních nehod s chodcem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V pražských Počernicích praskl vodovodní řad, do jámy se propadla dvě auta

08.08.2020 12:52 V Dolních Počernicích dnes ráno prasknul nejstarší přivaděč z káranské vodárny do Prahy. V místě,…

Pří kácení stromu na Vsetínsku se zranil muž, hasiči pro něj museli na…

08.08.2020 12:29 Při kácení stromu u Rokytnice na Vsetínsku se dnes dopoledne zranil starší muž, vrtulník záchranné…

Turecké vězení je lepší než české, míní Všelichová. Problémy vidí jinde

08.08.2020 11:55 Markéta Všelichová a Miroslav Farkas jsou Češi, které v roce 2017 v Turecku odsoudili za spolupráci…

Potápěči dál hledají mladíky, kteří se šli koupat do Sázavy. Vyhlášeno i…

08.08.2020 11:10 Policisté na Kutnohorsku pokračují třetím dnem v pátrání po dvou šestnáctiletých mladících, kteří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama