Šikana od spolupracovníků a ponižování před klienty. Vyhozené ženy se zastala až Šabatová

Až veřejná ochránkyně práv pomohla ženě, kterou kvůli věku šikanovali v práci. Její bývalý zaměstnavatel jí po zásahu ombudsmanky Aleny Šabatové musel vyplatit finanční kompenzaci, kterou předtím odmítl nařídit inspektorát práce.

Přidejte svůj názor

Anna Šabatová

Sociální pracovnice byla terčem šikany v pracovním kolektivu, ale rovněž před klienty, čímž docházelo ke snižování její autority. Rozhodla se tedy podat stížnost k nadřízené, která jí nabídla změnu, její předchozí pozici měla převzít jedna z kolegyň, které ji šikanovaly.

Celá situace nakonec vyvrcholila výpovědí pro nadbytečnost. Sociální pracovnice viděla jako jeden z dalších důvodů ukončení pracovního poměru upozornění na nekvalitní práci spolupracovnic.

Výpověď tedy označila za ryze účelovou, s čímž se obrátila na inspektorát práce. Ten však jejím stížnostem a tvrzením nepřikládal žádnou váhu, naopak se spokojil s vysvětlením jejího bývalého zaměstnavatele. Zastání tak našla až u veřejného ochránce práv.

„Inspektorát by se měl v obdobných případech zabývat otázkou, co bylo skutečným důvodem skončení pracovního poměru. Tento důvod musí být zjištěn spolehlivě, tudíž zpravidla nepostačí samotné tvrzení zaměstnavatele. Inspektorát se však zjištění, zda organizační změna byla skutečně nutná, nijak podrobněji nevěnoval,“ říká současná ombudsmanka Alena Šabatová.

Spokojená je tak nakonec i stěžovatelka, která se s bývalým zaměstnavatelem dohodla na finanční kompenzaci. „Zpětně jsem velice ráda, že jsem se do celého sporu pustila, protože to, čeho se bývalý zaměstnavatel vůči mě dopustil, bylo podlé a nespravedlivé,“ říká žena, která už si mezitím našla novou práci, kde si jí „váží jako odborníka“.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoční kometa proletí velmi blízko Země. Může být viditelná očima

16.12.2018 00:32 Kolem Země dnes proletí vánoční kometa 64P Wirtanen. Má azurově-zelenou barvu a nejblíže k Zemi se…

Pivo dobývá vinařskou jižní Moravu? Titul Mistra výčepního udělal divy

15.12.2018 21:20 Letošní titul Mistra výčepního z poloviny srpna přinesl brněnské restauraci Pizzeria Ristorante…

Pětitisícovka slaví 25 let. Jak se za čtvrtstoletí změnily české bankovky?

15.12.2018 20:29 Aktualizováno Na den přesně před 25 lety vstoupila do oběhu bankovka o nejvyšší nominální hodnotě. Čtvrtstoletí…

Na Příbramsku havaroval vrtulník záchranářů, zavadil o konstrukci na…

15.12.2018 18:47 Aktualizováno Ve Staré Huti nedaleko Dobříše na Příbramsku dnes před 5:00 ráno havaroval vrtulník záchranářů.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama