Šikana od spolupracovníků a ponižování před klienty. Vyhozené ženy se zastala až Šabatová

Až veřejná ochránkyně práv pomohla ženě, kterou kvůli věku šikanovali v práci. Její bývalý zaměstnavatel jí po zásahu ombudsmanky Aleny Šabatové musel vyplatit finanční kompenzaci, kterou předtím odmítl nařídit inspektorát práce.

Přidejte svůj názor

Anna Šabatová

Sociální pracovnice byla terčem šikany v pracovním kolektivu, ale rovněž před klienty, čímž docházelo ke snižování její autority. Rozhodla se tedy podat stížnost k nadřízené, která jí nabídla změnu, její předchozí pozici měla převzít jedna z kolegyň, které ji šikanovaly.

Celá situace nakonec vyvrcholila výpovědí pro nadbytečnost. Sociální pracovnice viděla jako jeden z dalších důvodů ukončení pracovního poměru upozornění na nekvalitní práci spolupracovnic.

Výpověď tedy označila za ryze účelovou, s čímž se obrátila na inspektorát práce. Ten však jejím stížnostem a tvrzením nepřikládal žádnou váhu, naopak se spokojil s vysvětlením jejího bývalého zaměstnavatele. Zastání tak našla až u veřejného ochránce práv.

„Inspektorát by se měl v obdobných případech zabývat otázkou, co bylo skutečným důvodem skončení pracovního poměru. Tento důvod musí být zjištěn spolehlivě, tudíž zpravidla nepostačí samotné tvrzení zaměstnavatele. Inspektorát se však zjištění, zda organizační změna byla skutečně nutná, nijak podrobněji nevěnoval,“ říká současná ombudsmanka Alena Šabatová.

Spokojená je tak nakonec i stěžovatelka, která se s bývalým zaměstnavatelem dohodla na finanční kompenzaci. „Zpětně jsem velice ráda, že jsem se do celého sporu pustila, protože to, čeho se bývalý zaměstnavatel vůči mě dopustil, bylo podlé a nespravedlivé,“ říká žena, která už si mezitím našla novou práci, kde si jí „váží jako odborníka“.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie evakuovala Vrchní soud v Olomouci, dnes měl rozhodnout v kauze…

21.02.2019 12:41 Aktualizováno Policie dnes ráno kvůli anonymnímu nahlášení bomby evakuovala více než 120 lidí z budovy Vrchního…

Ze Sokolovské uhelné unikly silně zapáchající látky, lidé měli zdravotní…

21.02.2019 11:02 V areálu Sokolovské uhelné ve Vřesové na Sokolovsku kvůli poruše v generátorovně unikly ve středu…

Češi si doma ničí zdraví. Velká studie ukázala, co s nimi dělají paneláky

20.02.2019 22:01 Aktualizováno Lidé často žijí v otřesných podmínkách, které jsou naprosto nevyhovující pro bydlení. Problém je,…

Závadné maso z Polska směřovalo i do MP Krásno. Salmonela je běžná, tvrdí…

20.02.2019 20:16 Závadné polské maso s bakteriemi salmonely směřovalo i do valašskomeziříčské společnosti MP Krásno,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama