Trest za vraždu ve Zbýšově potvrzen, muž zardousil seniorku záclonou

Za loňskou vraždu osmasedmdesátileté ženy ve Zbýšově na Brněnsku si Pavel Fejta odpyká 12 let ve vězení. Jeho dovolání odmítl Nejvyšší soud. Sousedku, kterou znal odmala, škrtil rukama a poté záclonou. Z bytu si odnesl příruční trezor, v němž bylo nejméně 15.000 korun. Nejvyšší soud rozhodl neveřejně, výsledek potvrdila Eva Angyalossy, mluvčí Krajského soudu v Brně, který případ řešil jako první instance.

Přidejte svůj názor

Vražda, ilustrační foto

Fejta se k činu přiznal, už dříve ale obhajoba žádala překvalifikování trestného činu na zabití nebo uložení nižšího trestu. Plné znění usnesení Nejvyššího soudu ještě není veřejně dostupné.

Vražda se stala loni na konci srpna v bytě seniorky. Fejta bydlel naproti u rodičů. Podle obžaloby ho žena v osudný den poprosila o pomoc při nahození vypadlých pojistek. Při rozhovoru v bytě mu rozmlouvala jeho vřelý vztah k nezletilému synovi jeho bývalé přítelkyně, což muže rozlítilo.

Obžalovaný tvrdil, že ho sousedka svými slovy dovedla do stavu, že nevěděl, co dělá. Škrtil ji rukama, podle obžaloby ji pak zardousil záclonou. Policie pachatele po pár dnech zadržela, část ukradených peněz stihl utratit za dárky pro syna své někdejší partnerky.

Fejtovi za vraždu a krádež hrozilo deset až 18 let vězení. Trest tedy nakonec dostal blíže k dolní hranici sazby. Pro další snížení už soudy nenašly důvody, zejména s ohledem na vysoký věk oběti a zištné pohnutky pachatele, který prohledal ženin byt a odcizil peníze.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie držela ve vazbě dalšího českého řidiče, který měl v kamionu…

18.03.2019 20:39 V neděli 17. března byl pro podezření z pašeráctví ve Francii vzat do předběžné vazby další český…

Brutální útok na číšníka v Praze: Nizozemci čelí obžalobě z pokusu o…

18.03.2019 18:24 Aktualizováno Státní zastupitelství dnes podalo obžalobu na dva Nizozemce, kteří čelí stíhání za loňský pokus o…

Spalničky řádí: Letos se nakazilo už 298 Čechů, pozor na vážné komplikace

18.03.2019 17:49 Aktualizováno Spalničkami už letos onemocnělo 298 lidí. Za týden přibylo dalších 67 případů, nejvíc nemocných je…

Stará se stát dostatečně o rodiny s dětmi? Toto říkají v průzkumu Češi

18.03.2019 14:26 Starost vlády o sociální situaci rodin s dětmi hodnotí Češi nejlépe od roku 2004, kdy se jich na to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama