Po otravě krve byl propuštěn další pacient, operační sál ve Frýdlantě zůstává zapečetěn

Z Krajské nemocnice v Liberci dnes propustili dalšího z devíti pacientů postižených otravou krve po operaci v soukromé Nemocnici Frýdlant. Jde o pacientku po gynekologickém zákroku. Ostatní zůstávají v péči lékařů. S výjimkou jedné pacientky ve vážném stavu, která leží na anesteziologicko-resuscitačním oddělení v Liberci, se stav ostatních zlepšuje. Nikdo další ale nebude propuštěn dříve než po neděli, řekl dnes ČTK mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Přidejte svůj názor

Nemocnice Frýdlant

Propuštěni tak byli dva pacienti, dalšího na jeho žádost převezli do frýdlantské nemocnice. I ten ale zatím zůstává hospitalizovaný.

Příznaky otravy krve mělo devět ze 16 pacientů, mužů a žen různého věku, kteří minulý týden od pondělí do středy podstoupili operaci v soukromé Nemocnici Frýdlant ze skupiny EUC. Operace různého typu prováděly různé týmy chirurgického a gynekologického oddělení, různí anesteziologové i sestry. Osm pacientů s otravou bylo hospitalizováno na ARO a JIP v Liberci, jeden v Jablonci nad Nisou, protože potřebovali intenzivní péči. Příčiny otravy zatím nejsou jasné.

Testy zatím ukázaly, že příčinou otravy krve nebyly inhalační anestetikum ani chemické přípravky, které se používají k dezinfekci operovaného místa. V jedné z lahviček s anestezií Propofol, která se aplikuje nitrožilně, byl ale prokázán acinetobacter. To je bakterie, která se vyskytuje i v zevním prostředí. U oslabených lidí však může vyvolat zápal plic, zánět či otravu krve. Stejná bakterie byla v jednom z krevních vzorků od postižených pacientů. Ve vzorcích krve dalších pacientů se ale bakterii nepodařilo vykultivovat. To však podle lékařů neznamená, že tam být nemohla.

V Nemocnici Frýdlant dál zůstává uzavřen a zapečetěn operační sál. "Kromě operačních sálů funguje ale nemocnice normálně," řekla dnes mluvčí nemocnice Dita Fuchsová.

V běžném režimu jsou podle ní všechny ambulance v nemocnici a například i ordinace diabetologie, kterou nemocnice zajišťuje v Hrádku nad Nisou. Mimo ambulancí v nemocnici funguje gynekologické a chirurgické oddělení, a interní oddělení s lůžky následné péče. Zařízení má 80 lůžek, z toho 35 je akutních a 45 následné péče.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Horáček z nemocniční kauzy zůstává ve vazbě, mohl by mařit vyšetřování

12.12.2018 11:16 Městský soud v Praze dnes potvrdil rozšíření vazebních důvodů pro podnikatele Tomáše Horáčka, který…

Bez migrantů by Česko vymřelo? Počet obyvatel roste díky cizincům, ukazují…

12.12.2018 10:47 Aktualizováno Populace Česka se během prvních tří čtvrtletí rozrostla o 27,7 tisíce na 10,638 milionu osob.…

Žena slíbila milenci 50 milionů za vraždu manžela, tvrdí žaloba. Smrti…

12.12.2018 10:39 Osmatřicetiletá žena podle obžaloby slíbila svému milenci 50 mil. Kč za vraždu…

Důchodci v ohrožení? Začíná nejhorší období v roce, může jim jít o život

12.12.2018 10:26 S podzimním a zimním časem pravidelně přichází i období zvýšeného počtu onemocnění virového i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama