Linka bezpečí bilancuje. Roste počet volajících i dětí s depresemi a úzkostmi

Vánoční svátky jsou obdobím klidu a míru. Potvrzují to i zástupci Linky bezpečí, předvánoční období je na lince jedním z nejklidnějších v roce. „Nejvíce hovorů přijímáme v období letních prázdnin,“ říká serveru EuroZprávy.cz její ředitelka Soňa Petrášková. Celoroční vytížení je však oproti předchozím rokům vyšší.

Ilustrační foto.
doporučujeme

Loni figurovalo ve výroční zprávě sdružení číslo překračující 151 tisíc uskutečněných hovorů, letos dojde k překonání této mety. Ke včerejšímu dni evidovala Linka bezpečí o 10 tisíc volání víc. „Přepočteno na den je to něco kolem 27 hovorů každý den navíc,“ vyčísluje Petrášková.

Linka bezpečí pomáhá dětem a mládeži nepřetržitě od 1. října 1994, v příštím roce tak oslaví 25 let své existence. Téměř čtvrtstoletí zprostředkovává odbornou pomoc, děti se na ní nejčastěji obrací s problémy ve vztazích. Nejde přitom pouze o ty rodinné, ale rovněž partnerské.

„Čím dál častěji se na nás děti obrací s psychickými potížemi - depresemi, úzkostmi apod.,“ konstatuje pro server EuroZprávy.cz ředitelka Linky bezpečí Soňa Petrášková. Náchylnější k nim jsou citliví a empatičtí jedinci, kteří chtějí svým rodičům dělat bezvýhradně radost. Při osobních selháních tedy podléhají depresím daleko víc než jejich ostatní vrstevníci.

Sdružení provozuje rovněž Rodičovskou linku. Kromě rodičů se na číslo 606 021 021 mohou obracet i další rodinní příslušníci či učitelé. Dětem a mládeži pak poslouží telefonní číslo 116 111.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda o otevření skiareálů ani nehlasovala, potvrdil Havlíček

27.01.2021 21:15 Vláda dnes o otevření skiareálů podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ani…

Dbalý si za korupci při ovlivňování zakázek odsedí sedm let

27.01.2021 17:32 Aktualizováno Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků…

Před 25 lety odešla Olga Havlová. Žádná z dalších prvních dam se jí nemůže…

27.01.2021 15:35 Byla morální autoritou, zdobila ji odvaha a upřímnost. Z první polistopadové dámy Olgy Havlové, od…

S kontrolami na horách bude pomáhat i ČOI, tvrdí Havlíček

27.01.2021 11:59 Na kontrolách dodržování protiepidemických opatřeních na horách by se podle ministra průmyslu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama