Česko zasáhne epidemie chřipky, vší silou udeří po Novém roce

Počet lidí nakažených chřipkou v České republice mírně vzrostl. Nejhorší situace je na Opavsku, ale ani tam výrazně nevybočuje z každoročního normálu. Hygienici očekávají, že po vánočních svátcích počet nemocných poroste.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto.
doporučujeme

Nejhorší situace je momentálně v Opavě a jejím bezprostředním okolí. Ke konci minulého týdne tam hlásili 1771 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Krajská hygienická stanice v Ostravě konstatuje, že ačkoliv nakažených přibylo zhruba o 2 procenta, stav nadále odpovídá běžnému sezónnímu výskytu chřipek.

V Moravskoslezském kraji rovněž došlo k prvnímu závažnějšímu případu chřipky, lékaři jej zaznamenali u pacienta, který zároveň trpěl řadou dalších běžných onemocnění. Nejnáchylnější jsou obecně děti do 5 let.

Současná epidemiologická situace v celé České republice je klidná a odpovídá roční době. Na 100 tisíc obyvatel připadá jen 1183 nemocných, oproti loňskému roku tak došlo k mírnému poklesu, přesně o 0,6 procenta. Zástupci krajských hygienických stanic předpokládají, že počet nakažených poroste až po Novém roce.

Lékaři stále doporučují i očkování proti chřipce, díky relativně klidné situaci je stále vhodné období. Připomínají rovněž, že osoby starší 65 let či lidé trpící chronickými onemocněními mají očkování zdarma.

Pokud nechceme chřipku chytit, neměli bychom zapomínat ani na základní hygienické návyky jako mytí rukou nebo kýchání do kapesníku. Nebezpečí představují i místa s vyšším výskytem lidí, např. prostředky hromadné dopravy. Pro posílení imunity je dobré konzumovat dostatečné množství ovoce a zeleniny.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pět nosorožců z dvorské zoo už je ve Rwandě, do rohů dostanou vysílačky

24.06.2019 17:32 Aktualizováno Pět vzácných nosorožců černých ze ZOO Dvůr Králové nad Labem dnes po 14:00 v pořádku dorazilo do…

V Českých Budějovicích narazil trolejbus do sloupu. Osm zraněných, nejhůř…

24.06.2019 15:45 Aktualizováno Při ranní dopravní nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích bylo zraněno osm lidí. Řidičku…

Vysílání z demonstrace na Letné sledovaly statisíce lidí, kamera byla i v…

24.06.2019 15:37 Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků…

Proces v kauze lázní Chrastava nemohl začít. Obžalovaní nikde, soudce se…

24.06.2019 11:59 Liberecký soud odložil na září zahájení případu, v němž je obžalováno 12 lidí kvůli údajnému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama