Muž udusil tchyni a manželku igelitovým sáčkem, dnes si vyslechl trest

Za letošní dubnovou vraždu ochrnuté manželky a chřadnoucí tchyně má jít dvaašedesátiletý Rostislav Kotala z Ostravy na 15 let do vězení. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Ostravě. Podle obžaloby i rozhodnutí soudu byl motivem dvojnásobné vraždy fakt, že muž už nezvládal péči o svou ochrnutou a zcela bezmocnou manželku a její stárnoucí a nemocnou matku. I proto soud uložil trest na spodní hranici trestní sazby.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Vražda, ilustrační foto

Odsouzenému hrozil až dvacetiletý pobyt ve vězení či výjimečný trest. Soudkyně při zdůvodnění rozsudku řekla, že jde o zcela neobvyklý případ. podle posudků se obžalovaný o svou ženu vzorně staral čtyři roky od jejího ochrnutí. Soudkyně uvedla, že bylo až obdivuhodné, jak vše dokázal skloubit i s prací.

Vyústění ale podle rozsudku nezvládl a řešení zvolil jednoznačně špatné. Podle soudu to sice lze pochopit, ale nikoliv omluvit. Trestní odpovědnost rozhodně nést musí. "Začal jsem pociťovat, že nestíhám. Cítil jsem únavu. Když se ten skutek stal, cítil jsem pocit úlevy, že jsem jim pomohl od utrpení," řekl Kotala u soudu. Dodal, že přijme jakýkoliv trest.

Život jeho rodiny se změnil v roce 2014 v okamžiku, kdy manželce po krvácení do mozku ochrnuly všechny končetiny. "Žili jsme aktivně. Milovala hory a moře. Najednou jenom ležela. Nepohnula ani hlavou. Jen očima," uvedl obžalovaný profesionální řidič autobusu. Čtyři roky péči o manželku zvládal, v poslední době před vraždou se ale začal zhoršovat i zdravotní stav tchyně.

Podle spisu muž začal přemýšlet o vraždách a způsobu, jak je provést, loni o Vánocích a uskutečnil je letos 16. dubna. Nejprve udusil igelitovým sáčkem tchyni. "To už není žádný život," řekl jí. Krátce na to stejným způsobem udusil i manželku.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet požárů v lednu je zatím nízký, o to tragičtější jsou následky: Osm…

16.01.2019 12:12 Při požárech v první polovině ledna v Česku zemřelo osm lidí, což odpovídá loňskému průměru počtu…

Kárný senát pokutoval exekutora Erberta, dalšího zprostil

16.01.2019 09:54 Kárný senát Nejvyššího správního soudu uložil v úterý pokutu 80.000 korun exekutorovi Ivu Erbertovi…

O "českém teroristovi" informují i ve světě. Podívejte se, co o Baldovi…

16.01.2019 08:59 „Český důchodce byl uvězněn za teroristické útoky na vlaky.“ Právě tak o kauze odsouzeného důchodce…

Před 50 lety se upálil Jan Palach, proběhne celá řada vzpomínkových akcí

16.01.2019 07:44 Hrdinný čin studenta Jana Palacha, který se 16. ledna před 50 lety na Václavském náměstí upálil na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama