Na Sněžce řádí vichřice, horní úsek lanovky je mimo provoz

Horní úsek lanovky na Sněžku kvůli silnému větru nejede a zřejmě to tak zůstane i ve středu. Dolní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu je v provozu, uvedl na svém webu provozovatel lanové dráhy. Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině.

Přidejte svůj názor

Krkonoše - Sněžka - dřevěná stavba
doporučujeme

"Na Sněžce teď fouká okolo 80 kilometrů v hodině. Předpověď na další dva dny je špatná, tedy bude větrno. Lanovka na Sněžku s největší pravděpodobností nepojede, na Růžovou horu ano," řekl ČTK dnes po 9:00 náčelník lanovky Jiří Martinec.

Dnes ráno byla na Sněžce mlha a teplota se pohybovala kolem minus sedmi stupňů Celsia.

Podle meteorologů by dnes mělo být v Královéhradeckém kraji většinou zataženo až oblačno, místy sněžení, v polohách pod 400 metrů i déšť se sněhem nebo déšť. Na horách by mělo sněžit častěji. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat od nuly do plus tří stupňů, v 1000 metrech na horách by mělo být okolo minus dvou stupňů Celsia. Vítr má postupně zesilovat.

Lanovku na Sněžku tvoří dva úseky, a to Pec pod Sněžkou - Růžová hora a Růžová hora - Sněžka. Celková délka lanové dráhy je asi 3,5 kilometru, převýšení je přes 700 metrů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi jsou vstřícnější k uprchlíkům? Nový průzkum překvapuje

26.06.2019 22:20 Aktualizováno Češi jsou oproti podzimu nepatrně vstřícnější k přijímání uprchlíků. V květnu se 31 procent lidí…

Lékaři bez hranic už 20 let bojují za levné léky. Vyvstala nová hrozba:…

26.06.2019 18:36 Česká pobočka Lékařů bez hranic díky dárcům financovala v roce 2018 pomoc ve třinácti zemích…

Vězni museli do trenek, donutilo je vedro

26.06.2019 18:06 Čeští vězni mohou současná vedra trávit jen v trenýrkách, pokud jim to vedoucí oddělení výkonu…

Rath je vinen, dostal sedm let natvrdo. Verdikt je pravomocný

26.06.2019 16:00 Aktualizováno Za zmanipulované zakázky Středočeského kraje půjde bývalý středočeský hejtman David Rath na sedm…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama