V Arcibiskupském paláci obědvalo 300 lidí. Pozváni byli bezdomovci i romské rodiny

V pražském Arcibiskupském paláci a v arcibiskupském semináři poobědvaly na dnešní Boží hod vánoční tři stovky chudších nebo opuštěných lidí. Podávala se polévka s játrovými knedlíčky a svíčková či pečená kachna s knedlíkem a zelím, na stolech byly také vánočky a cukroví. Mezi stolujícími byli lidé bez domova, postižení lidé, romské rodiny i senioři. Tradiční akci podevatenácté pořádalo křesťanské hnutí Sant'Egidio.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Dominik Duka
doporučujeme

V Arcibiskupském paláci pozdravil osobně každého hosta kardinál Dominik Duka. Jde podle něj o obnovu starobylé tradice. "Je to alespoň takový symbol k tomu, že je (potřebné lidi) neodepisujeme, že jim chceme pomoci, nakolik je to možné," řekl novinářům Duka.

"Navazujeme na velice dlouhou tradici katolické církve, která vždy při důležitých církevních svátcích přijímala v kostelích, na farách své chudé, potřebné a osamělé," uvedla Kristina Koldinská z komunity Sant'Egidio.

Potřební lidé dostávali osobní pozvánky na jméno. "Je to takový konkrétní, malý výraz toho, že nejenže jsme pořád lidé a máme svou důstojnost, ale také, že každý u nás je božím dítětem, že každého z nás miluje bůh," řekl. Jde podle něj většinou o lidi, které členové hnutí dlouhodobě znají.

Kromě oběda obdržel každý z hostů vánoční balíček. Většinou šlo o teplé oblečení, jako jsou bunda, svetr nebo kalhoty, ale také o malé rozhlasové přijímače, svítilny, hrnečky nebo kosmetiku.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válka v Jemenu: Kdo ukončí krveprolití? Laureátka Nobelovy ceny přišla s…

17.10.2019 09:40 V Jemenu zmítaném válkou zuří obrovská humanitární katastrofa, násilí ale mohou zastavit sami…

40 let vlády KSČ: Teror, morální devastace národa a rozvrat ekonomiky

17.10.2019 08:29 KSČ vznikla v roce 1921 oddělením levicové frakce z tehdejší sociální demokracie. Na její činnost…

Pražský Babybox zachránil další život, našli v něm holčičku

16.10.2019 21:06 Do babyboxu v pražském Hloubětíně odložil někdo dnes vpodvečer několikaměsíční holčičku. Je zdravá,…

Česko demonstruje na podporu Kurdů, lidé se sešli v Praze i Brně

16.10.2019 20:26 Aktualizováno Na podporu Kurdů na severu Sýrie se dnes vpodvečer sešlo v Praze na Klárově asi 700 lidí,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama