V Arcibiskupském paláci obědvalo 300 lidí. Pozváni byli bezdomovci i romské rodiny

V pražském Arcibiskupském paláci a v arcibiskupském semináři poobědvaly na dnešní Boží hod vánoční tři stovky chudších nebo opuštěných lidí. Podávala se polévka s játrovými knedlíčky a svíčková či pečená kachna s knedlíkem a zelím, na stolech byly také vánočky a cukroví. Mezi stolujícími byli lidé bez domova, postižení lidé, romské rodiny i senioři. Tradiční akci podevatenácté pořádalo křesťanské hnutí Sant'Egidio.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Dominik Duka
doporučujeme

V Arcibiskupském paláci pozdravil osobně každého hosta kardinál Dominik Duka. Jde podle něj o obnovu starobylé tradice. "Je to alespoň takový symbol k tomu, že je (potřebné lidi) neodepisujeme, že jim chceme pomoci, nakolik je to možné," řekl novinářům Duka.

"Navazujeme na velice dlouhou tradici katolické církve, která vždy při důležitých církevních svátcích přijímala v kostelích, na farách své chudé, potřebné a osamělé," uvedla Kristina Koldinská z komunity Sant'Egidio.

Potřební lidé dostávali osobní pozvánky na jméno. "Je to takový konkrétní, malý výraz toho, že nejenže jsme pořád lidé a máme svou důstojnost, ale také, že každý u nás je božím dítětem, že každého z nás miluje bůh," řekl. Jde podle něj většinou o lidi, které členové hnutí dlouhodobě znají.

Kromě oběda obdržel každý z hostů vánoční balíček. Většinou šlo o teplé oblečení, jako jsou bunda, svetr nebo kalhoty, ale také o malé rozhlasové přijímače, svítilny, hrnečky nebo kosmetiku.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požár v domově pro postižené: Osm mrtvých, několik zraněných

19.01.2020 09:45 Aktualizováno Při tragickém požáru v domově pro zdravotně postižené zemřelo dnes ráno ve Vejprtech na Chomutovsku…

Janoušek může být opět obžalován, jde o kauzu úhrad od pojišťoven

17.01.2020 18:17 Policie navrhla obžalovat lobbistu Romana Janouška a další čtyři lidi v kauze neoprávněných úhrad…

Čeští dlužníci se polepšili, zpožděných plateb ubývá

17.01.2020 12:06 Schopnost Čechů splácet závazky se loni dále zlepšila. Na konci roku 2019 mělo dluhy po splatnosti…

Pátrání odvoláno. Policie našla pohřešovanou dívku (10)

16.01.2020 17:10 Aktualizováno Jihomoravská policie dnes pátrala po desetileté dívce z Břeclavska, našla ji v pořádku. Policisté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama