Přijdou o talár? NSS projedná v lednu několik žalob na soudce

Nejvyšší správní soud projedná v lednu několik kárných žalob, na jejichž základě hrozí soudcům přísné postihy včetně odvolání z funkce, což je krajní řešení. Nejpřísnější postih navrhují nadřízení například pro Vladimíra Maxu z Okresního soudu v Liberci, a to za průtahy ve stovce spisů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Nejvyšší správní soud
doporučujeme

V minulosti měl Maxa kvůli průtahům dvakrát srážky z platu. Potíže přiznal a sliboval nápravu. I při posledním kárném řízení v roce 2016 mu hrozilo odvolání z funkce, nakonec mu senát dal ještě šanci s tím, že má potenciál, aby změnil svůj styl práce. Novou žalobu na Maxu projedná kárný senát 21. ledna.

Už 9. ledna se bude kárný senát zabývat žalobou na Jana Tichého z Okresního soudu v Jindřichově Hradci. Také on má podle nadřízených potíže s průtahy. Na vině může být zdravotní stav, informoval nedávno server Česká justice, podle kterého si kárný senát vyžádal znalecký posudek z oboru psychiatrie.

Přísný postih hrozí také Jiřímu Přibylovi z Okresního soudu v Uherském Hradišti, o kterém by měl kárný senát jednat 30. ledna. Kárná žaloba je výsledkem prověrky provedené vedením Krajského soudu v Brně na trestním úseku uherskohradišťského soudu. Prověrka ukázala u Přibyla i dalších dvou soudkyň prodlevy ve vyhotovování rozsudků a další pochybení.

V lednu projedná Nejvyšší správní soud také žalobu na Martina Koška z Okresního soudu v Liberci. Podle nadřízených se dopustil průtahů v 67 spisech. Už dříve dostal důtku, nyní mu žaloba navrhuje snížení platu o 20 procent na jeden rok, uvedla mluvčí soudu Sylva Dostálová.

Pražská soudkyně Margita Víšková zase čelí kárné žalobě za to, že změnila již vydané usnesení o předběžném opatření v insolvenčním řízení. Původní usnesení přikázala odstranit ze spisu i z rejstříku.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na tuto nabíječků mobilů z Číny, může vás zabít

19.07.2019 12:31 Multifunkční nabíječka pro mobilní telefony s označením "Mobil Phone Charger 14 in 1, 5G/6G" může…

Při únikových hrách může jít opravdu o život. Většina provozoven ignoruje…

19.07.2019 12:13 Hasiči v Česku odhalili nedostatky u dvou třetin únikových her, nejčastěji provozovny nebyly v…

Trest za ubodání hosta platí. Hostinského usvědčil mechanoskopický posudek

19.07.2019 10:53 Nejvyšší soud odmítl dovolání hostinského Romana Plechšmída, jenž v chatové osadě u Písku ubodal po…

Fond hodlá obnovit Masarykův les v Izraeli, stromek můžete koupit online

19.07.2019 10:24 Masarykův les, vysázený v roce 1930 občany Československa na severu Izraele, potřebuje po téměř 90…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama