Chudáci Češi, to je kokain, nebo zkažené? Cizinci se nám vysmáli za řízek se salátem a cukroví

Vánoce jsou jedním z mála svátků, který slaví velká část světa. I přesto se ale zvyky liší a zatímco jinou kuchyni mají v USA, jinou štědrovečerní večeři byste dostali například v Británii nebo v Česku. Pokud jste si ale mysleli, že by z té české byli v zahraničí nadšení, následující záběry vás přesvědčí o opaku.

Přidejte svůj názor 150 komentářů

Cizincům se kapr se salátem nezamlouval
doporučujeme

Kapr s bramborovým salátem patří mezi českou klasiku stejně jako cukroví. V jiných státech byste ale něco podobného na štědrovečerní tabuli hledali jen marně. 

Na následujících záběrech se můžete dozvědět proč. Zatímco bramborový salát většině cizinců chutnal, ryb velký úspěch nesklidila. Někteří se pozastavovali nad tím, proč máme ryby, když nemáme moře, jiní přemýšleli, jestli je vůbec čerstvá.

Cizinci poprvé ochutnají kapra a bramborový salát! (5:06) | zdroj: YouTube

Padla rovněž poznámka, že česká štědrovečerní večeře je strašně chudá, a někteří by salát raději vyměnili za hranolky nebo omáčku, většina by si však raději dala cokoliv jiného než rybu. Pochvalných komentářů se našlo jen málo.

Lépe nedopadla ani ochutnávka českého cukroví. Nejprve přišly na řadu vanilkové rohlíčky, nad kterými se mnozí podivovali. Padaly otázka jako: "To je kokain? Je v tom maso? Je to syrové?" 

Cizinci poprvé ochutnávají české cukroví. (5:20) | zdroj: YouTube

Rohlíčky nakonec nedopadly nejhůře, málokomu ale vyloženě chutnaly. Linecké cukroví sklidilo větší chválu a našli se i tací, kterým se vyloženě zamlouvalo.

Nejlépe nakonec dopadly včelí úly, ačkoliv padly otázky na to, proč máme cukroví ve tvaru pyramidy, když u nás pyramidy nejsou. Alespoň jsme si jimi ale trochu napravili reputaci.

Loading...
Vstupte do diskuze (150)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po seniorovi, bez léků je v ohrožení. Neviděli jste ho?

20.10.2019 14:12 Liberecká policie pátrá po sedmdesátiletém Janu Klosovi, který se v sobotu nevrátil z cyklovýletu.…

Přípravy na 30. výročí sametu vrcholí. Studenti budou v Brně hodně slyšet

20.10.2019 09:07 Při oslavách 30 let svobody budou v Brně hodně slyšet univerzity a jejich studenti, stejně jako v…

V Hurghadě zemřela Češka. Tělo Pavlíny našli až po několika dnech

20.10.2019 02:34 Aktualizováno V egyptské Hurghadě před několika dny zemřela osmatřicetiletá žena z České republiky. Její tělo…

Řídit stát jako firmu? Zazněla částka, kterou premiér Babiš utopil v…

19.10.2019 21:55 Aktualizováno Před volbami hlásil, že chce řídit stát jako firmu, lidé udělali z Andreje Babiše svými hlasy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama