Korupce na pražském magistrátu? Policie znovu otevřela případ bývalého úředníka

Pražští kriminalisté na pokyn státní zástupkyně znovu otevřeli případ bývalého magistrátního úředníka Ivo Matese, kterého vyšetřují pro podezření z korupce. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Mates, jenž měl na starosti komunikaci s firmami, které si od magistrátu pronajímají reklamní plochy, podle deníku Právo užíval vůz patřící jedné z firem ze skupiny BigBoard.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pražské zastupitelstvo
doporučujeme

"Mohu potvrdit, že byl státní zástupkyní spisový materiál vrácen kriminalistům prvního policejního obvodu k dopracování," uvedl Hulan. Policisté původně případ odložili loni v prosinci.

Trestní oznámení na bývalého úředníka podal Vojtěch Razima z organizace Kverulant.org. Uvedl, že je podezřelé, že úředník bezplatně užíval vůz značky Volvo a zároveň se podílel na přípravě zadání zakázky na městský mobiliář.

Ten bude do roku 2022 provozovat firma JCDecaux, poté se bude hledat nová firma a předpokládá se, že skupina BigBoard bude mezi zájemci. JCDecaux uvedla, že zadání je firme BigBoard šito na míru. Magistrát i BigBoard podezření z korupce opakovaně odmítly.

Podle mluvčího Prahy Víta Hofmana se zatím policie na magistrát znovu neobrátila. "Pokud se na nás policisté obrátí, budeme s nimi standardně spolupracovat a poskytovat jim veškeré informace. Sami jsme v minulosti namátkově kontrolovali asi šedesát smluv a u žádného z kontrolovaných dokumentů jsme nenašli pochybení dnes již bývalého zaměstnance magistrátu," uvedl.

Se zjištěním ohledně Matese přišel deník Právo. Mates poté tvrdil, že vůz měl půjčený od syna v roce 2017 a části roku 2018. Později se ukázalo, že Volvo využíval už v září 2016, kdy s ním sjel z pražské náplavky do Vltavy. V dokumentech o nehodě je jako držitel vozu uvedena společnost BigBoard Praha a Mates tam figuruje jako účastník nehody, napsalo Právo.

Lukrativní zakázky na reklamu a jejich přidělování se v Praze řeší dlouhodobě, a to jak na magistrátu, tak například v dopravním podniku. Podle kritiků je řada smluv pro město nevýhodná.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejasnosti kolem smrti kojence na Mělnicku. Policie pracuje s novou verzí

01.06.2020 17:17 Aktualizováno Policie prověřuje, zda se smrtí kojence nalezeného u Hořína na Mělnicku nesouvisí protiprávní…

Okolnosti úmrtí miminka na Mělnicku nejasné. Sociálka odmítá pochybení

01.06.2020 16:48 Mělničtí sociální pracovníci v případu kojence, který byl v sobotu nalezen mrtvý u Hořína, dle…

Kauza utonutí chlapců v jezeře Lhota ještě nekončí, žalobkyně podala…

01.06.2020 14:35 Státní zástupkyně Dana Čechová dnes podala stížnost proti středečnímu rozhodnutí mělnického soudu,…

Policie ukončila pátrání po Jaroslavu Uhlířovi. Co se stalo?

01.06.2020 13:56 Aktualizováno Pátrání po hudebníkovi a skladateli Jaroslavu Uhlířovi je u konce. Po poledni ho sice policie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy