Při pádu trojské lávky se zranili čtyři lidé. Odškodnění by měli dostat do konce ledna

Poškození pádem trojské lávky by se měli dočkat požadovaného odškodnění do konce letošního ledna. Praha uzavře s Kooperativa pojišťovnou dohodu o spolupráci na odškodnění, jejímž cílem je poskytnout zraněným peníze dříve, než skončí policejní vyšetřování a bude znám viník. ČTK to dnes řekla radní Hana Kordová Marvanová (Spojené síly pro Prahu). Dohodu města s pojišťovnou musí ještě schválit zastupitelé.

Pád betonové lávky u Trojského zámku v Praze si vyžádal čtyři zraněné
doporučujeme

Lávka se zřítila 2. prosince 2017 a zraněni byli čtyři lidé, z toho dva vážně. Město loni každému ze zraněných dalo 50.000 korun. Příčina pádu stále není známa.

"Domluva s Kooperativou je taková, že jakmile bude dohoda oběma stranami podepsána, budou poškozeným doložené a uplatněné nároky na odškodnění vyplaceny," řekla radní.

Pojišťovna vyplatí v lednu peníze těm poškozeným, kteří jí doložili všechny potřebné doklady. Ti, kteří tak dosud neučinili, je mohou stále ještě dodat. Případně je pojišťovna, podle návrhu dohody s městem, vyzve k jejich doložení. Následně jim peníze vyplatí.

Návrh dohody, kterým se budou příští pondělí zabývat pražští radní, musí ještě schválit zastupitelé hlavního města. Důvodem je, že výše plnění od pojišťovny zřejmě přesáhne pět milionů, a nemohou tak o ní rozhodovat pouze radní.

Město je v současné chvíli v kontaktu s poškozenými a jejich právními zástupci, které o chystaných krocích informuje. Dohoda mezi Prahou a pojišťovnou zraněné nezavazuje k podpisu žádného dokumentu. "Hodláme se postiženým samozřejmě ještě omluvit," řekla radní.

Kdo je zodpovědný za předloňský pád lávky, zatím není jasné, neboť ještě neskončilo vyšetřování policie.

Praha letos plánuje výstavbu provizorní lávky, která nahradí původní ve stejné trase a spojí přes řeku ulici Pod Havránkou v Troji s Císařským ostrovem. Sloužit bude pro chodce, cyklisty a budou po ní moci přejíždět v případě potřeby i záchranáři. Nyní na místě funguje přívoz. V budoucnu chce Praha vypsat architektonickou soutěž na finální podobu lávky, která má mít šířku šest až sedm metrů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlad a bída odstartovaly vznik státu. Němci i komunisté nenáviděli 28.…

28.10.2020 14:50 ROZHOVOR – Nechtěli dál už žít v bídě, o hladu i zimě. Všeho měli dost. Historik Libor Svoboda z…

OBRAZEM: V Praze se demonstrovalo proti koronavirovým opatřením

28.10.2020 14:48 Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím…

Stovky lidí v Praze protestovaly proti vládním opatřením

28.10.2020 13:38 Aktualizováno Stovky odpůrců se dnes sešly na pražském náměstí Republiky, kde zhruba dvě hodiny protestovaly…

Jídelníček Čechů se změnil. Na jaře holdovali zdravým potravinám

28.10.2020 11:18 Při první vlně pandemie koronaviru Češi podle odborníků kupovali více zdravých potravin, výjimkou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama