Kvůli vyklízení Kliniky je dusno: Nehorázný nepořádek? Je to jen hnusná strategie, zuří aktivisté + FOTO

Jak proběhl včerejší zásah exekutora v Autonomním sociálním centru Klinika? Už od včerejšího odpoledne provází jeho okolnosti řada nejasností, podle zástupců centra jde často dokonce o záměrné manipulace s cílem poškodit pověst aktivistů. Poslanec Jan Skopeček (ODS) je označil za budoucí vážné soupeře pravice.

Přidejte svůj názor 54 komentářů

Vyklízení centra Klinika
doporučujeme

To, že může docházet k ničení majetku naznačovali zástupci Kliniky již během včerejšího odpoledne na svém twitterovém profilu. „Sekuriťáci nosí do domu OSB desky a kovové sítě. Zřejmě v náhlém návalu umělecké inspirace chystají nějakou konceptuální instalaci. Těšíme se,“ napsali s jistým nadhledem krátce před jednou hodinou odpoledne.

O hodinu později se však, alespoň podle zástupců Kliniky, ukázalo, že záměry bezpečnostní agentury jsou přece jen značně odlišné. „Umělci z bezpečnostní agentury se již činí: zřejmě plánovaná umělecká díla vyžadují rozbití nábytku a všech věcí v domě,“ konstatovali kolem 15. hodiny.

V následném tiskovém vyjádření zástupci Kliniky opět tlumočili tyto své domněnky. V části objektu mělo podle nich docházet k destrukci zbývajícího vybavení. Poté měli být přizváni novináři, kterým se tento stav exekutor představoval jako běžný stav Kliniky.

Fakt, že Klinika vypadá běžně úplně jinak, má dosvědčit archivní fotoalbum na Facebooku, za kterým stojí uživatel Petr Zewlakk Vrabec. Fotky pořízené v říjnu 2018 představují Kliniku ve zcela jiném světle, než jak ji vykreslila některá média a na svém webu i fotogalerie zástupců Správy železniční a dopravní cesty.

„Jsem nasranej. Byl jsem u toho, když vlítli sekuriťáci ze zahrady do baráku a začali vše rozbíjet a rozhazovat. Pak pozvali všechny kamery a pak ostatní fotografy. Jejich hnusná strategie! Tady je album fotek, co jsem nafotil 10.10.2018. Obrázek si udělejte sami,“ vzkázal značně rozezlený autor fotografií Vrabec.

Exekutor Ivo Luhan začal s vyklízením Kliniky včera dopoledne, samotná exekuce pak pokračuje i dnes. Autonomní sociální centrum v budově fungovalo od roku 2014, současným vlastníkem objektu je SŽDC, která jej chce zrekonstruovat a zřídit v něm kanceláře.

Poslanec ODS Jan Skopeček považuje aktivisty z Kliniky za své budoucí politické oponenty, dá se tak soudit alespoň z jeho včerejšího tweetu. Soudě dle retweetu sdílí tento názor i mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

„Příběh Kliniky potvrzuje, že vážným soupeřem pravice nebude uvadající a odcházející KSČM, ale mladí, extrémní levičáci, neomarxisti a různé další odstíny levice z prostředí Klinik. Na rozdíl od zkrachovalých komunistů je tomuto modernějšímu typu levice nakloněna i část médií,“ uvedl včera ekonomický expert ODS.

Vstupte do diskuze (54)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Buškovicích u Podbořan hořela bývalá fara, která slouží výchovnému ústavu

25.03.2019 10:34 Aktualizováno V Buškovicích u Podbořan dnes hořela bývalá fara, která slouží výchovnému ústavu. Požár se obešel…

Ostrá kritika Duky: Divadlo se znásilňováním muslimek k soudu, ale reálná…

25.03.2019 10:32 Konzervativní hlava české katolické církve kardinál Dominik Duka vzbuzuje mediální zájem pravidelně…

Poplach a evakuace v Praze: Část obchodního centra zamořily jedovaté výpary

24.03.2019 18:39 Aktualizováno Kvůli výparům z nátěru podlahy v obchodním centru na pražském Chodově byl dnes odpoledne z…

Z bytu v Jablonci šlehaly plameny. 12 lidí evakuováno, tři zranění

24.03.2019 17:55 Při požáru v jednom z bytů v domě v Jablonci nad Nisou bylo dnes evakuováno 12 lidí, tři z nich se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama