Kvůli pádu dítěte z lanovky se přihlásilo devět svědků, policii moc nepomohli

Policii se zatím přihlásilo devět svědků v souvislosti s nedávným pádem šestileté dívky z lanovky v Harrachově v Krkonoších. Jejich poznatky ale policistům při vyšetřování události příliš nepomohly. Výzva tak nadále trvá, řekla dnes mluvčí policie Ivana Baláková. Dítě utrpělo těžké zranění po pádu z osmimetrové výšky. Policie událost prověřuje jako nedbalostní delikt, nikdo zatím obviněn nebyl.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Krkonoše - Harrachov

Dítě jelo v sobotu 5. ledna na lanové dráze Delta vedoucí na Čertovu horu kolem 09:30 se svou babičkou a dosud neznámým cizincem. "Klíčový je pro nás právě lyžař, který si k babičce s holčičkou na sedačku přisedl, ale k němu jen víme, že to byl cizinec a nejspíš hovořil německy nebo anglicky. Na výzvu se zatím nepřihlásil," uvedla Baláková.

Z devíti svědků, kteří se policii ozvali, bylo osm Čechů a jeden Němec. "Jejich postřehy nás příliš daleko neposunuly," řekla mluvčí policie. "Co by ale mohlo zaujmout další případné svědky, je, že z jejich výpovědí vyplynulo, že babička s holčičkou měly nápadně zastaralou lyžařskou výbavu," uvedl mluvčí policie.

Podle Balákové je zajímá vše, co se dělo na lanové dráze Delta před nastoupením i po nastoupení dítěte s babičkou na lanovou dráhu. Svědci mohou kontaktovat bezplatnou tísňovou linku 158 nebo kteroukoliv policejní služebnu. S žádostí o pomoc se česká policie obrátila i na německá a polská média.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela nejstarší Češka, v sobotu by oslavila 109. narozeniny

21.01.2019 17:12 Aktualizováno V neděli zemřela nejstarší Češka Květoslava Hranošová, která by v sobotu 26. ledna oslavila 109.…

Podnapilý muž se polil hořlavinou v Tursku u Prahy, zadržela ho policie

21.01.2019 17:09 Podnapilý muž se dnes odpoledne v Tursku nedaleko Prahy polil hořlavinou. Zda se chtěl i zapálit,…

Německý exprezident Gauck dostal Cenu Karla IV., Evropskou unii přirovnal…

21.01.2019 16:40 Bývalý německý prezident Joachim Gauck převzal dnes v pražském Karolinu mezinárodní Cenu Karla IV.…

Soudce Maxa přišel o talár, kárnému senátu došla trpělivost

21.01.2019 16:28 Aktualizováno Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) dnes zbavil funkce libereckého soudce Vladimíra Maxu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama