Kvůli pádu dítěte z lanovky se přihlásilo devět svědků, policii moc nepomohli

Policii se zatím přihlásilo devět svědků v souvislosti s nedávným pádem šestileté dívky z lanovky v Harrachově v Krkonoších. Jejich poznatky ale policistům při vyšetřování události příliš nepomohly. Výzva tak nadále trvá, řekla dnes mluvčí policie Ivana Baláková. Dítě utrpělo těžké zranění po pádu z osmimetrové výšky. Policie událost prověřuje jako nedbalostní delikt, nikdo zatím obviněn nebyl.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Krkonoše - Harrachov

Dítě jelo v sobotu 5. ledna na lanové dráze Delta vedoucí na Čertovu horu kolem 09:30 se svou babičkou a dosud neznámým cizincem. "Klíčový je pro nás právě lyžař, který si k babičce s holčičkou na sedačku přisedl, ale k němu jen víme, že to byl cizinec a nejspíš hovořil německy nebo anglicky. Na výzvu se zatím nepřihlásil," uvedla Baláková.

Z devíti svědků, kteří se policii ozvali, bylo osm Čechů a jeden Němec. "Jejich postřehy nás příliš daleko neposunuly," řekla mluvčí policie. "Co by ale mohlo zaujmout další případné svědky, je, že z jejich výpovědí vyplynulo, že babička s holčičkou měly nápadně zastaralou lyžařskou výbavu," uvedl mluvčí policie.

Podle Balákové je zajímá vše, co se dělo na lanové dráze Delta před nastoupením i po nastoupení dítěte s babičkou na lanovou dráhu. Svědci mohou kontaktovat bezplatnou tísňovou linku 158 nebo kteroukoliv policejní služebnu. S žádostí o pomoc se česká policie obrátila i na německá a polská média.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Milionová škoda kvůli 3 tisícům. Mohutný požár Severochemy má viníky

21.03.2019 20:41 Z požáru libereckého družstva pro chemickou výrobu Severochema obvinila policie po bezmála dvou…

Komunisté drží vládu pod krkem, řekl exministr Herman při pietě za oběti…

21.03.2019 18:56 Podporu nespravedlivě stíhaným pro víru, názory nebo přesvědčení přišlo dnes vyjádřit šest desítek…

V Krkonoších se samovolně utrhla lavina, měla několik set metrů

21.03.2019 17:14 Aktualizováno V Kotelních jámách v Krkonoších odpoledne sjela lavina o délce několika set metrů. Nikoho…

Česká pošta vytočila zákazníky: To je nechutné, chováte se strašně

21.03.2019 17:02 Aktualizováno Česká pošta v březnu přešla na jiný systém výpočtu ceny balíkovým zásilek. Již není podstatná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama