ZOO Hodonín bedlivě hlídá "bílá lvíčata", chystají se na kontakt s otcem

Dvě mláďata lvů jihoafrických vzácné bílé barvy, která se narodila v hodonínské zoo loni v polovině prosince, se chystají na kontakt s otcem. Daří se jim dobře, řekla mluvčí zahrady Marie Blahová. Lvíčata ještě ani nemají jména. Veřejnost je neviděla, sklo ubikace zůstává zatřeno barvou, aby nebyla rušena.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Lvíčata, ilustrační foto

Dvě lví samičky se narodily 13. prosince, první přišla na svět po půlnoci, druhá kolem 03:30. Při první kontrole hmotnosti vážily 2,2 kilogramu, nyní mají už kolem 5,5 kilogramu.

"Jsou stále v ubikaci společně s matkou, ale probíhají přípravy na spojení s otcem. Příprava spočívá v denním vizuálním kontaktu mláďat a samice na jedné straně a otce na straně druhé, aby si zvířata na sebe zvykla a abychom předešli případným komplikacím při spojování. To je naplánováno na příští týden, kdy mláďata čeká také čipování," uvedla mluvčí. Doplnila, že o týden později budou mláďata naočkována.

Lvíčata jsou ze strany zoo pravidelně kontrolována jednak přímým kontaktem, který je zatím omezený pouze na styk s ošetřovateli daného úseku, a jednak kamerovým systémem. Mláďata podle mluvčí už dobře vidí a pohybují se ve svém zázemí. Začínají se jim prořezávat řezáky, ale nyní se živí ještě výhradně mateřským mlékem. Se zaváděním masa do stravy se začne za dva až tři týdny.

Návštěvníci lvíčata ještě neměli možnost vidět. "Sklo ubikace zůstane ještě několik týdnů zatřeno, aby zvířata nebyla rušena návštěvníky," uvedla mluvčí. Lvíčata dosud nemají jména, zoologická zahrada jejich pojmenování zatím považuje za předčasné.

Lvy jihoafrické vzácné smetanově bílé barvy chová hodonínská zoo od roku 2013, kdy byl z mezistanice v Zoo Chleby přivezen osmiměsíční samec pocházející z Lory Parku v Jihoafrické republice. Za měsíc za ním z polského Safari Parku Borysew přicestovala o několik dní starší samička. Po příjezdu byli postupně spojeni. Samice už v minulosti dvakrát zabřezla, mláďata se v obou případech narodila mrtvá.

Zoo chová lvy prakticky od počátku existence zařízení. Nejdříve chovala lvy pustinné, ke kterým v roce 2008 přibyli v přírodě již vyhynulí lvi berberští. Těch se tam vystřídalo několik a jedna lvice berberská v zařízení zůstává na dožití v takzvaném starém šelminci. Místo po lvech berberských v novém šelminci zaujal současný pár lvů jihoafrických, vzácné smetanově bílé barvy. Způsobuje ji takzvaný leucizmus, což je porucha pigmentace.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lanovka v Bukové hoře je opět v provozu

19.01.2019 15:14 V lyžařském areálu Buková hora na Orlickoústecku od rána opět jezdí čtyřsedačková lanovka, kterou…

Do babyboxu v Pelhřimově odložili 1,5letého chlapce

19.01.2019 12:33 Aktualizováno Do babyboxu v Pelhřimově v pátek před půlnocí někdo odložil zdravého, podle odhadů patnácti- až…

Exekuce žižkovské Kliniky je dokončena, budovu převzala SŽDC

18.01.2019 18:07 Aktualizováno Exekutor Ivo Luhan po více než týdnu od začátku vyklízení bývalé plicní kliniky na Žižkově předal…

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama