Na běžkařku v Beskydech spadl strom, nebezpečí číhá v i Jizerských horách

Na běžkařku ve středním věku dnes odpoledne v Beskydech na hřebenu Javorníků spadl vzrostlý strom. Utrpěla vážná zranění. ČTK to řekl náčelník Horské služby Beskydy Radim Pavlica. Horští záchranáři varují před pohybem mezi stromy, často nevydrží tíhu sněhu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"K nehodě jsme ihned vypravili naše záchranáře. Měli jsme informaci, že paní se nedokáže zpod stromu sama vyprostit a je zřejmě vážně zraněna. Na místě jsme ale viděli, že ženu už vyprostili její příbuzní a další kolemjedoucí běžkaři," uvedl k zásahu Pavlica.

Záchranáři ženu vyšetřili a přítomný lékař zjistil, že běžkařka utrpěla poranění hrudníku. "Vzhledem k počasí nemohl přiletět vrtulník, rozhodli jsme se pro pozemní transport. Paní jsme tedy ošetřili, zafixovali ji do vakuové matrace a šetrně převezli naší terénní technikou k sanitce, která dorazila do nedalekého skiareálu Kohutka," dodal Pavlica.

Horská služba opět varuje před hřebenovými túrami a výlety do zalesněných horských oblastí. "Stromy jsou obtěžkány mokrým sněhem, a při nárazovém větru se lámou. Hrozí proto stálé nebezpečí úrazu od padajících větví i slabších kmenů. Včera (v sobotu) jsme se tak museli doslova prořezávat ke zraněnému skialpinistovi," řekl a dodal, že v žádném případě by se pak na horské cesty neměl vydávat nikdo osamocený.

Pozor při lyžování v Jizerských horách

Lesní úseky na magistrále pro běžkaře v Jizerských horách nejsou kvůli padajícím stromům obtěžkaných mokrým sněhem bezpečné. Jizerská o.p.s., jež má údržbu tratí na starost, běžkařům nedoporučuje, aby těmito místy projížděli, zejména po setmění.

"Nemůžeme lidem vstup zakázat, ale považujeme to už v tuto chvíli za nebezpečné," řekla ředitelka společnosti Radka Davidová. "Situace je vážná, žádáme proto všechny lyžaře, aby své plány pečlivě zvážili," dodala.

Podle ní jen na pětikilometrovém okruhu, který vede ze stadionu v Bedřichově a vrací se na něj, spadlo přes cestu minimálně osm stromů.

"Další byl na Rozmezí," dodala. Jeden z běžkařů, který vyrazil ráno, na webu kamzasnehem.cz uvedl, že cestou z Maliníku na Vládní narazil asi na 30 spadlých stromů. Varování před padajícími stromy platí už od soboty i pro Krkonoše. 

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ničivé bouřky se opět přehnaly přes Olomoucký kraj, hasiči mají pohotovost

16.06.2019 14:38 Přes Olomoucký kraj se dnes odpoledne opět přehnaly silné bouřky. Hasiči už zaznamenali na dvě…

Bouřlivé počasí devastovalo Česko. Lidé uvázli na ostrově uprostřed rybníka

16.06.2019 13:59 Aktualizováno Po sobotní večerní bouřce se v Táboře sesunula půda a zasypala osobní vůz. Nikdo se nezranil. Ulice…

Ve vojenském prostoru Libavá zuřil požár, zásah hasičů byl komplikovaný

16.06.2019 12:34 Aktualizováno Škodu za několik milionů korun způsobil rozsáhlý požár, který v noci na dnešek postihl zhruba…

Požár v garážích DPO zanechal spoušť. Škoda 22 milionů, hasič zkolaboval

16.06.2019 12:11 Sobotní požár v garážích ostravského dopravního podniku způsobil škodu 22 milionů korun. Oheň…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama