Moldava částečně zrušila kalamitní stav, pár lidí je stále odříznuto od světa

Pro část krušnohorské Moldavy na Teplicku dnes navečer starosta obce Marcel Münzberger odvolal kalamitní stav, který platil od čtvrtka. Důvodem byly neprůjezdné komunikace kvůli silnému větru a vydatnému sněžení. Kalamitní stav zůstává v lokalitě Kapsa v dolní Moldavě, kde je nadále neprůjezdná přístupová cesta.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Podle něj se zatím nedá odhadnout, kdy se podaří tuto část zprůjezdnit. "Velká těžká technika, kterou máme, na tu úzkou silnici nemůže. Už máme objednanou menší frézu, nicméně počítáme, že přijde koncem týdne. Holt to musíme vydržet," uvedl starosta.

Podle něj jde o chatovou oblast, kde trvale žije asi pět lidí. "Nabízíme jim obecní čtyřkolku, kdykoliv bude potřebovat někdo zásobování nebo cokoliv důležitého. V každém případě jim pomůžeme," řekl Münzberger.

Kalamitní stav musela obec s bezmála 200 obyvateli vyhlásit kvůli sněžení v kombinaci s větrem. V některých lokalitách bylo nafoukané až tři metry sněhu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lanovka v Bukové hoře je opět v provozu

19.01.2019 15:14 V lyžařském areálu Buková hora na Orlickoústecku od rána opět jezdí čtyřsedačková lanovka, kterou…

Do babyboxu v Pelhřimově odložili 1,5letého chlapce

19.01.2019 12:33 Aktualizováno Do babyboxu v Pelhřimově v pátek před půlnocí někdo odložil zdravého, podle odhadů patnácti- až…

Exekuce žižkovské Kliniky je dokončena, budovu převzala SŽDC

18.01.2019 18:07 Aktualizováno Exekutor Ivo Luhan po více než týdnu od začátku vyklízení bývalé plicní kliniky na Žižkově předal…

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama