Vichr a sníh strhávají vedení, asi 16 tisíc domácností je bez proudu

Bez elektřiny bylo dnes večer v Česku kvůli počasí až 16.000 domácností. Vyplývá to z vyjádření distributorů. Mluvčí ČEZ Soňa Holingerová řekla ČTK kolem 19:00, že firma eviduje 20 poruch na vedení vysokého napětí a další desítky na vedení nízkého napětí. Situace se výrazně zhoršila po 17. hodině, když se počet odběrných míst bez proudu v distribučním území ČEZ zvýšil na 16.000, přičemž odpoledne jejich počet kolísal mezi 3000 a 5000. Situaci zhoršil silný vítr. Další distributor, E.ON, dodávky plně obnovil.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Poruchové čety ČEZ opravují výpadek dodávky elektřiny
doporučujeme

V noci na dnešek bylo bez proudu na 15.000 odběrných míst, důvodem byl hlavně silný vítr.

Holingerová uvedla, že nejvíce lidí bez proudu je aktuálně v Královéhradeckém kraji, domácností bez proudu v poslední hodině výrazně přibylo také na severní Moravě. Situaci se naopak podle ní podařilo stabilizovat na západě a severu Čech. "Kvůli větru poruchy přibývají, ale daří se nám je opravovat," uvedla. V hůře přístupných místech podle ní energetici využívají mimo jiné sněžnice a čtyřkolky s pásy. Holingerová poznamenala, že společnost věří tomu, že se podaří většinu dodávek obnovit ještě během dnešního dne, záležet však bude i na počasí.

Poruchy kvůli pádům stromů a větví při silném větru dnes zaznamenala také společnost E.ON, která zásobuje elektřinou především zákazníky z jižních Čech a jižní Moravy. Podle mluvčí Boženy Herodesové je situace na jihu země klidnější a kolem 19:00 firma už žádná místa bez proudu na svém distribučním území neevidovala. "Některé linky, které nejsou opravené, jsou mimo napětí, ale žádné odběrné místo bez napětí není. Dodávky jsou v těchto případech zajištěny z jiných okruhů," dodala Herodesová.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na výstavě ve Svitavách spadla socha a zabila malé dítě. Policie vznesla…

18.07.2019 14:37 Až šest let vězení hrozí 62letému člověku za pád dřevěné sochy na malé dítě, které zraněním…

Kauza H-System se vrací: Monsport žaluje družstvo o 21 milionů.…

18.07.2019 13:36 Aktualizováno Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo…

Podnikatel těsně unikl smrti. Střelec dostal za pokus o vraždu přísný trest

18.07.2019 12:58 Olomoucký krajský soud dnes potrestal Martina Havelku ze Vsetínska za pokus o vraždu zaměstnavatele…

Na Česko se řítí tropy. Jaká rizika s sebou přináší?

18.07.2019 12:24 Horko může způsobit omdlení, malátnost a zvracení, v nejtěžších případech nelze vyloučit ani zánět…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama