Vichr a sníh strhávají vedení, asi 16 tisíc domácností je bez proudu

Bez elektřiny bylo dnes večer v Česku kvůli počasí až 16.000 domácností. Vyplývá to z vyjádření distributorů. Mluvčí ČEZ Soňa Holingerová řekla ČTK kolem 19:00, že firma eviduje 20 poruch na vedení vysokého napětí a další desítky na vedení nízkého napětí. Situace se výrazně zhoršila po 17. hodině, když se počet odběrných míst bez proudu v distribučním území ČEZ zvýšil na 16.000, přičemž odpoledne jejich počet kolísal mezi 3000 a 5000. Situaci zhoršil silný vítr. Další distributor, E.ON, dodávky plně obnovil.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Poruchové čety ČEZ opravují výpadek dodávky elektřiny
doporučujeme

V noci na dnešek bylo bez proudu na 15.000 odběrných míst, důvodem byl hlavně silný vítr.

Holingerová uvedla, že nejvíce lidí bez proudu je aktuálně v Královéhradeckém kraji, domácností bez proudu v poslední hodině výrazně přibylo také na severní Moravě. Situaci se naopak podle ní podařilo stabilizovat na západě a severu Čech. "Kvůli větru poruchy přibývají, ale daří se nám je opravovat," uvedla. V hůře přístupných místech podle ní energetici využívají mimo jiné sněžnice a čtyřkolky s pásy. Holingerová poznamenala, že společnost věří tomu, že se podaří většinu dodávek obnovit ještě během dnešního dne, záležet však bude i na počasí.

Poruchy kvůli pádům stromů a větví při silném větru dnes zaznamenala také společnost E.ON, která zásobuje elektřinou především zákazníky z jižních Čech a jižní Moravy. Podle mluvčí Boženy Herodesové je situace na jihu země klidnější a kolem 19:00 firma už žádná místa bez proudu na svém distribučním území neevidovala. "Některé linky, které nejsou opravené, jsou mimo napětí, ale žádné odběrné místo bez napětí není. Dodávky jsou v těchto případech zajištěny z jiných okruhů," dodala Herodesová.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Buranství Zemana." Kampaň #MeToo v Česku nic nezměnila, zoufá si…

24.03.2019 11:52 Aktualizováno Česku dominuje patriarchát a ani kampaň #MeToo nezměnila nic na tom, že se zde bagatelizuje…

V Česku byl dopaden mezinárodně hledaný cizinec, zákrok policie ho zaskočil

24.03.2019 10:55 Mezinárodně hledaného cizince, který byl odsouzen k šesti letům vězení, zadrželi policisté v…

Na Litoměřicku byl nalezen mrtvý muž, nejspíš ho srazilo auto

24.03.2019 10:27 Mrtvý muž středního věku byl nalezen dnes v noci na silnici v Podsedicích na Litoměřicku.…

Je v České republice draho? Podívejte se, jak jsme na tom ve srovnání s…

24.03.2019 09:40 Se zvyšujícími cenami si zároveň řada z nás stěžuje, že je v České republice draze. Dokonce se šíří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama