Osm migrantů zastavil u Brna až policejní zátaras, policisté je pronásledovali už ze Slovenska

Kolik migrantů se vejde do osobního auta? Na tuto otázku znají od včerejšího dopoledne odpověď čeští policisté, kteří u Brna zadrželi osm iráckých migrantů. Za poslední tři měsíce jde o už o třetí podobný případ, předtím se jednalo převážně o osoby z Pákistánu a Afghánistánu.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

policie
doporučujeme

Včera dopoledne se na české policisty obrátili jejich slovenští kolegové, kteří právě pronásledovali podezřelé vozidlo mířící ke státní hranici obou zemí po dálnici D2. Vůz značky BMW nezastavil ke kontrole, navíc překračoval povolenou rychlost.

Ujíždějící auto se nakonec podařilo zastavit až u Brna, kde policisté vytvořili zátaras. Ihned po zastavení vozidla bylo jasné, že pouze vysoká rychlost řidiče ke snaze ujet nevedla. V autě jej totiž doprovázelo dalších osm cizinců irácké národnosti, kromě sedmi mužů i jedna žena. O jejich dalším osudu se rozhodne během dnešního dne.

Všechny cizince policisté převezli na policejní služebnu, kde byla provedena nutná dokumentace a další procesní úkony. Řidič je pak podezřelý ze spáchání trestného činu. Pronásledování se obešlo bez zranění i jakékoliv materiální újmy.

Zadržet uprchlíky se českým policistům podařilo naposledy před Vánocemi. Řidič kamionu tehdy ve svém autě na Uherskohradišťsku objevil čtveřici uprchlíků. Přivolaným policistům muži řekli, že jsou z Afghánistánu a Pákistánu a nemají u sebe žádné doklady. Už v listopadu zachytili policisté dalšího muže pákistánského původu na Zlínsku.

Za jedenáct měsíců roku 2018 zažádalo v České republice o mezinárodní ochranu 1537 lidí. Azyl byl udělen v pouhých 2 % případů. V dalších 8 % udělil resort vnitra tzv. doplňkovou ochranu, nejčastěji státním příslušníkům Sýrie. Devět z deseti žadatelů však v tomto procesu neuspělo.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik poslali Češi na obnovu Notre-Dame? Část peněz už dorazila do Francie

17.07.2019 18:36 Česká biskupská konference (ČBK) dnes odeslala prvních půl milionu korun ze sbírky vyhlášené v…

Cizinci-vandalové zavařili Praze. Odstranit graffiti z Karlova mostu není…

17.07.2019 16:25 Aktualizováno K odstranění graffiti z pilíře Karlova mostu, kterým památku poškodili v pondělí večer dva sprejeři…

15 dětí zraněno na Strakonicku, prolomila se pod nimi hotelová terasa

17.07.2019 16:17 Aktualizováno Na Strakonicku se v úterý zranilo 15 dětí. Prolomila se pod nimi hotelová terasa. Žádné dítě nemá…

Vadí vám černoška jako agent 007? Tak poslouchejte... Češi dostali nálož z…

17.07.2019 15:23 Aktualizováno Nespokojenost Čechů s novým agentem 007 narůstá. Oznámení, že jeho roli převezme žena, přijal svět…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama