Osm migrantů zastavil u Brna až policejní zátaras, policisté je pronásledovali už ze Slovenska

Kolik migrantů se vejde do osobního auta? Na tuto otázku znají od včerejšího dopoledne odpověď čeští policisté, kteří u Brna zadrželi osm iráckých migrantů. Za poslední tři měsíce jde o už o třetí podobný případ, předtím se jednalo převážně o osoby z Pákistánu a Afghánistánu.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

policie

Včera dopoledne se na české policisty obrátili jejich slovenští kolegové, kteří právě pronásledovali podezřelé vozidlo mířící ke státní hranici obou zemí po dálnici D2. Vůz značky BMW nezastavil ke kontrole, navíc překračoval povolenou rychlost.

Ujíždějící auto se nakonec podařilo zastavit až u Brna, kde policisté vytvořili zátaras. Ihned po zastavení vozidla bylo jasné, že pouze vysoká rychlost řidiče ke snaze ujet nevedla. V autě jej totiž doprovázelo dalších osm cizinců irácké národnosti, kromě sedmi mužů i jedna žena. O jejich dalším osudu se rozhodne během dnešního dne.

Všechny cizince policisté převezli na policejní služebnu, kde byla provedena nutná dokumentace a další procesní úkony. Řidič je pak podezřelý ze spáchání trestného činu. Pronásledování se obešlo bez zranění i jakékoliv materiální újmy.

Zadržet uprchlíky se českým policistům podařilo naposledy před Vánocemi. Řidič kamionu tehdy ve svém autě na Uherskohradišťsku objevil čtveřici uprchlíků. Přivolaným policistům muži řekli, že jsou z Afghánistánu a Pákistánu a nemají u sebe žádné doklady. Už v listopadu zachytili policisté dalšího muže pákistánského původu na Zlínsku.

Za jedenáct měsíců roku 2018 zažádalo v České republice o mezinárodní ochranu 1537 lidí. Azyl byl udělen v pouhých 2 % případů. V dalších 8 % udělil resort vnitra tzv. doplňkovou ochranu, nejčastěji státním příslušníkům Sýrie. Devět z deseti žadatelů však v tomto procesu neuspělo.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté drží vládu pod krkem, řekl exministr Herman při pietě za oběti…

21.03.2019 18:56 Podporu nespravedlivě stíhaným pro víru, názory nebo přesvědčení přišlo dnes vyjádřit šest desítek…

V Krkonoších se samovolně utrhla lavina, měla několik set metrů

21.03.2019 17:14 Aktualizováno V Kotelních jámách v Krkonoších odpoledne sjela lavina o délce několika set metrů. Nikoho…

Česká pošta vytočila zákazníky: To je nechutné, chováte se strašně

21.03.2019 17:02 Aktualizováno Česká pošta v březnu přešla na jiný systém výpočtu ceny balíkovým zásilek. Již není podstatná…

Zemřel válečný veterán Milan Píka. Bojoval v RAF, otce mu popravili…

21.03.2019 13:43 Válečný veterán, český a slovenský generál Milan Píka zemřel dnes večer v Bratislavě ve věku 96 let…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama