Osm migrantů zastavil u Brna až policejní zátaras, policisté je pronásledovali už ze Slovenska

Kolik migrantů se vejde do osobního auta? Na tuto otázku znají od včerejšího dopoledne odpověď čeští policisté, kteří u Brna zadrželi osm iráckých migrantů. Za poslední tři měsíce jde o už o třetí podobný případ, předtím se jednalo převážně o osoby z Pákistánu a Afghánistánu.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

policie

Včera dopoledne se na české policisty obrátili jejich slovenští kolegové, kteří právě pronásledovali podezřelé vozidlo mířící ke státní hranici obou zemí po dálnici D2. Vůz značky BMW nezastavil ke kontrole, navíc překračoval povolenou rychlost.

Ujíždějící auto se nakonec podařilo zastavit až u Brna, kde policisté vytvořili zátaras. Ihned po zastavení vozidla bylo jasné, že pouze vysoká rychlost řidiče ke snaze ujet nevedla. V autě jej totiž doprovázelo dalších osm cizinců irácké národnosti, kromě sedmi mužů i jedna žena. O jejich dalším osudu se rozhodne během dnešního dne.

Všechny cizince policisté převezli na policejní služebnu, kde byla provedena nutná dokumentace a další procesní úkony. Řidič je pak podezřelý ze spáchání trestného činu. Pronásledování se obešlo bez zranění i jakékoliv materiální újmy.

Zadržet uprchlíky se českým policistům podařilo naposledy před Vánocemi. Řidič kamionu tehdy ve svém autě na Uherskohradišťsku objevil čtveřici uprchlíků. Přivolaným policistům muži řekli, že jsou z Afghánistánu a Pákistánu a nemají u sebe žádné doklady. Už v listopadu zachytili policisté dalšího muže pákistánského původu na Zlínsku.

Za jedenáct měsíců roku 2018 zažádalo v České republice o mezinárodní ochranu 1537 lidí. Azyl byl udělen v pouhých 2 % případů. V dalších 8 % udělil resort vnitra tzv. doplňkovou ochranu, nejčastěji státním příslušníkům Sýrie. Devět z deseti žadatelů však v tomto procesu neuspělo.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lanovka v Bukové hoře je opět v provozu

19.01.2019 15:14 V lyžařském areálu Buková hora na Orlickoústecku od rána opět jezdí čtyřsedačková lanovka, kterou…

Do babyboxu v Pelhřimově odložili 1,5letého chlapce

19.01.2019 12:33 Aktualizováno Do babyboxu v Pelhřimově v pátek před půlnocí někdo odložil zdravého, podle odhadů patnácti- až…

Exekuce žižkovské Kliniky je dokončena, budovu převzala SŽDC

18.01.2019 18:07 Aktualizováno Exekutor Ivo Luhan po více než týdnu od začátku vyklízení bývalé plicní kliniky na Žižkově předal…

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama